Vista ma bardzo przyjemną możliwość zmiany rozmiaru (dpi) fontów – otóż skorzytałem z tej przydatnej funkcji aby zwiększyć minimalnie rozmiar wyświetlanych fontów ze standardowych 96 dpi na 101 dpi. I wszystko ładnie poszło poza jedną rzeczą:

startmenu.jpg

Otóż jak widać wyżej po zmianie fontów zostało na chama obcięte Menu Start tam gdzie jest menu od wyłączania/resetowania etc!

Dodam, że żadnych tweakerów nie stosowałem czy jakiś ukrytych opcji – wszystko na standardowych opcjach i taka wpadka/niedopatrzenie nawet nie wiem jak to nazwać.

Chyba napiszę maila do Billa by podkupił od Appla jakiś specjalistów od budowania interfejsów bo ci co są to…#@!

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  ustawiłem sobie to DPI i nadal widzę strzałkę, chociaż widać, że jest trochę przycięta. W aplikacjach faktycznie gubiony jest realny parametr okna wewnętrznego, który jest najwyraźniej wyrównywany do wielkości fontu, ale wygląda tak, jakby aplikacje dostawały wartość bez mnożnika % – np. w VMRC poobcinany jest ekran desktopu guesta.
  fuj.

 2. jnx

  Odpowiedz

  nexor można coś z tym zrobić? w sensie jest jakiś pacz bądź cokolwiek co dobrze przeskaluje? bo nie wierzę, że dając taką opcję do systemu nie przetestowali jej…

 3. Odpowiedz

  odwaliłem za ciebie zadanie domowe i zrobiłem kilka testów – najwyraźniej problem tkwi z przeliczniq DPI->pixel – zresztą nie wnikam w technikalia ale są kalqlatory DPI dla rozdzielczości.
  eniłej jeśli ustawisz DPI >=120% nie będziesz miał problemu q: może problem zaokrąglenia? (;
  śmieszne, ale wydaje się, ze menu nie wspiera w pełni scalingu. tu masz aplikacyjkę zamieniającą start: http://www.vistastartmenu.com/index.html

 4. jnx

  Odpowiedz

  no właśnie chodzi o to, że 120 to dla mnie za dużo – jest możliwość wpisania własnej wartości to wpisałem taką jaka mi najbardziej odpowiada. Generalnie jakoś będę z tym żyć w końcu tylko kilka razy dziennie się tam do tego menu sięga. No ale pewien niesmak jest.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.