Vista ma bardzo przyjemną możliwość zmiany rozmiaru (dpi) fontów – otóż skorzytałem z tej przydatnej funkcji aby zwiększyć minimalnie rozmiar wyświetlanych fontów ze standardowych 96 dpi na 101 dpi. I wszystko ładnie poszło poza jedną rzeczą:

startmenu.jpg

Otóż jak widać wyżej po zmianie fontów zostało na chama obcięte Menu Start tam gdzie jest menu od wyłączania/resetowania etc!

Dodam, że żadnych tweakerów nie stosowałem czy jakiś ukrytych opcji – wszystko na standardowych opcjach i taka wpadka/niedopatrzenie nawet nie wiem jak to nazwać.

Chyba napiszę maila do Billa by podkupił od Appla jakiś specjalistów od budowania interfejsów bo ci co są to…#@!

Spread the love

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  ustawiłem sobie to DPI i nadal widzę strzałkę, chociaż widać, że jest trochę przycięta. W aplikacjach faktycznie gubiony jest realny parametr okna wewnętrznego, który jest najwyraźniej wyrównywany do wielkości fontu, ale wygląda tak, jakby aplikacje dostawały wartość bez mnożnika % – np. w VMRC poobcinany jest ekran desktopu guesta.
  fuj.

 2. jnx

  Odpowiedz

  nexor można coś z tym zrobić? w sensie jest jakiś pacz bądź cokolwiek co dobrze przeskaluje? bo nie wierzę, że dając taką opcję do systemu nie przetestowali jej…

 3. Odpowiedz

  odwaliłem za ciebie zadanie domowe i zrobiłem kilka testów – najwyraźniej problem tkwi z przeliczniq DPI->pixel – zresztą nie wnikam w technikalia ale są kalqlatory DPI dla rozdzielczości.
  eniłej jeśli ustawisz DPI >=120% nie będziesz miał problemu q: może problem zaokrąglenia? (;
  śmieszne, ale wydaje się, ze menu nie wspiera w pełni scalingu. tu masz aplikacyjkę zamieniającą start: http://www.vistastartmenu.com/index.html

 4. jnx

  Odpowiedz

  no właśnie chodzi o to, że 120 to dla mnie za dużo – jest możliwość wpisania własnej wartości to wpisałem taką jaka mi najbardziej odpowiada. Generalnie jakoś będę z tym żyć w końcu tylko kilka razy dziennie się tam do tego menu sięga. No ale pewien niesmak jest.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.