Nexor jakiś czas temu pisał o drukarkach w W7. Ja dziś miałem wątpliwą przyjemność przekopywania się przez ową konsolkę w kontekście migracji serwera wydruku. Oczywiście, żeby być trendy Print Server stoi na 2k8 R2. Wszystko byłoby pięknie, gdyby ustawienia się w całości przeniosły pomiędzy W2k3R2x86 a W2k8R2 (oczywiście x64, bo innego nie ma) za pomocą takowej pozycji w menu:

image

niestety w większości kupa :/ chyba tylko porty TCP/IP się przeniosły w całości. Jako, że mamy kilkanaście różnych modeli HP, to na samą myśl mi się odechciewało (był nawet przez chwilę pomysł, żeby nie przenosić nic, a doinstalowywać “on-demand” ^^ ) aż eureka – HP wydał universal printer driver w wersjach PLC5, PCL6 i PostScript :) One driver to rule them all :)

image

i klienci mają jeden driver (wrzucony przez GPO) i różne architektury śmigają :) Przysięgam, że już nie będę narzekać na drukarki HP :D (…) w zastosowaniach biurowych :)

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (4)

 1. Odpowiedz

  Żeby nie było tak wesoło, czasem ten driver potrafi na chwile zawiesić Explorera:) Na szczęście co chwile go aktualizują więc jest coraz lepiej.

 2. Odpowiedz

  oni tak co chwile aktualizuja drivery od czasow krola swieczka – a i tak print spoolera co chwila w kosmos wywala. juz mam ustawione 3 restarty a i tak co jakis czas recznie musze sie logowac i go wlaczac. w logach – pusto. jakby nigdy nic.

 3. Odpowiedz

  Oj tak najlepszy motyw miałem ostatnio: Jak podajnik ręczny ma ustawiony rozmiar a5, druk idzie w formacie a5 i papier jest rozmiaru a5. To drukarka prosi o potwierdzenie każdego wydruku. Jak zmieniamy rodzaj papieru w ustawieniach drukarki na nieokreślony to wszystko śmiga.

  @Nexor u mnie pomogło przejście na dedykowane drivery dla każdej drukarki:) Te universal mnie nie lubią:)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.