Firma EFI wprowadza do sprzedaży komputery PC z pełnym wsparciem dla Mac’a i Visty.

O ile Vista nie jest niczym dziwnym to wspieranie Mac wydaje się nowym krokiem w dziedzinie klienckich systemów operacyjnych. Jak twierdzi EFI odpowiednio zmodyfikowany i przygotowany firmware potrafi obsłużyć te dwa systemy jednocześnie razem z Macowym Software Update z czym na hackintoshu były problemy.

Do tego zestawu oczywiście można dokupić Leoparda który w wersji pudełkowej kosztuje w polsce ok 500 pln.

Potwierdzają się moje przewidywania które parę miesięcy temu wygłosiłem, że Apple ma spory potencjał do wykorzystania. Potencjał w postaci milionów sztuk sprzedanych ipodów ifonów – jeżeli ktoś posiada ipoda i mu się on podoba to jeżeli będzie miał możliwość zainstralowania Mac OS’a na swoim PC to go zainstaluje. I jak widać wcale Apple nie musi wspierać producentów hardware by były sterowniki do „wszystkiego” Wystarczy, że producenci hardware (np tzw składaków) zapewnią współpracę dla Mac OS’a.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (6)

 1. Odpowiedz

  Hmmm … tylko Apple nie zapewnia legalnej współpracy z tymi „składakami” – co z tego że kupisz Leoparda, jeżeli nie możesz go „legalnie” zainstalować na tym sprzęcie?

 2. jnx

  Odpowiedz

  a słyszałeś żeby Apple wytoczyło komuś proces o to, że ktoś zainstalował legalnego Leoparda na jakimś innym sprzęcie niż swój własny? Jak człowiek coś kupuje i za to płaci to jego sprawa na czym instaluje sobie to w domu i myślę, że Apple zdaje sobie sprawę że to bezsensowny wymysł w EULA.

 3. kaarol

  Odpowiedz

  Łamiesz EULA więc apple ma podstawy by cię oskarżyć. Teraz może być cicho a za dwa miesiące wybuchnie afera i ludzie będą kupowali mac’ki by być ok :)

 4. jnx

  Odpowiedz

  tak i będą lotne brygady Apple po domach chodzić by sprawdzić czy na czym ludzie mają Leo zainstalowany;)

 5. Odpowiedz

  Proces użytkownikowi … pewnie nie … zobaczymy jednak jak zareaguje na naruszenie swojej domeny hardware. Kilka miesięcy temu podobna inicjatywa innej firmy szybko sie skonczyła – chociaż na dzień dobry twierdzili że ich prawnicy wszystko przewidzieli … jak widać Apple miało lepszych prawników i ta firma z tego co wiem już tego sprzętu nie sprzedaje. Ewentualnie tutaj się dogadali po prostu

 6. jnx

  Odpowiedz

  tylko, że w tym przypadku z tego co pamiętam był preinstalowany mac os a tutaj jest możliwość instalacji – czyli producent raczej niczego nie łamie bo jakby nie było to kompy Appla to typowe PC w innej obudowie i z innym systemem;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.