Firma EFI wprowadza do sprzedaży komputery PC z pełnym wsparciem dla Mac’a i Visty.

O ile Vista nie jest niczym dziwnym to wspieranie Mac wydaje się nowym krokiem w dziedzinie klienckich systemów operacyjnych. Jak twierdzi EFI odpowiednio zmodyfikowany i przygotowany firmware potrafi obsłużyć te dwa systemy jednocześnie razem z Macowym Software Update z czym na hackintoshu były problemy.

Do tego zestawu oczywiście można dokupić Leoparda który w wersji pudełkowej kosztuje w polsce ok 500 pln.

Potwierdzają się moje przewidywania które parę miesięcy temu wygłosiłem, że Apple ma spory potencjał do wykorzystania. Potencjał w postaci milionów sztuk sprzedanych ipodów ifonów – jeżeli ktoś posiada ipoda i mu się on podoba to jeżeli będzie miał możliwość zainstralowania Mac OS’a na swoim PC to go zainstaluje. I jak widać wcale Apple nie musi wspierać producentów hardware by były sterowniki do „wszystkiego” Wystarczy, że producenci hardware (np tzw składaków) zapewnią współpracę dla Mac OS’a.

Comments (6)

 1. Odpowiedz

  Hmmm … tylko Apple nie zapewnia legalnej współpracy z tymi „składakami” – co z tego że kupisz Leoparda, jeżeli nie możesz go „legalnie” zainstalować na tym sprzęcie?

 2. jnx

  Odpowiedz

  a słyszałeś żeby Apple wytoczyło komuś proces o to, że ktoś zainstalował legalnego Leoparda na jakimś innym sprzęcie niż swój własny? Jak człowiek coś kupuje i za to płaci to jego sprawa na czym instaluje sobie to w domu i myślę, że Apple zdaje sobie sprawę że to bezsensowny wymysł w EULA.

 3. kaarol

  Odpowiedz

  Łamiesz EULA więc apple ma podstawy by cię oskarżyć. Teraz może być cicho a za dwa miesiące wybuchnie afera i ludzie będą kupowali mac’ki by być ok :)

 4. jnx

  Odpowiedz

  tak i będą lotne brygady Apple po domach chodzić by sprawdzić czy na czym ludzie mają Leo zainstalowany;)

 5. Odpowiedz

  Proces użytkownikowi … pewnie nie … zobaczymy jednak jak zareaguje na naruszenie swojej domeny hardware. Kilka miesięcy temu podobna inicjatywa innej firmy szybko sie skonczyła – chociaż na dzień dobry twierdzili że ich prawnicy wszystko przewidzieli … jak widać Apple miało lepszych prawników i ta firma z tego co wiem już tego sprzętu nie sprzedaje. Ewentualnie tutaj się dogadali po prostu

 6. jnx

  Odpowiedz

  tylko, że w tym przypadku z tego co pamiętam był preinstalowany mac os a tutaj jest możliwość instalacji – czyli producent raczej niczego nie łamie bo jakby nie było to kompy Appla to typowe PC w innej obudowie i z innym systemem;)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

RSS
Follow by Email
LinkedIn
Share
Reddit