Comments (6)

 1. Kodak

  Odpowiedz

  Ma ktoś sposób na sprawdzenie opóźnień serwera DNS pod windows tak aby zobaczyć czy warto zmieniać serwer DNS?

 2. Odpowiedz

  No jeśli chłopaki będą trzymali pełny cache, to nie będą robili kolejnych zapytań do innych serwerów DNSów. Obawiam się że ich implementacja będzie nieco inna od obowiązującej i pewnie pojawią się problemy z TTL. Nie mam mocy aby to sprawdzić, ale obstawiam że wszystkie z rodziny dyndns gdzie TTL jest króciutki mogą cały czas trzymać stare dane.

 3. Odpowiedz

  Zrobiłem jednak test, odpytałem 8.8.8.8 o nie istniejącą domenę którą nadrzędnie obsługuje mój DNS. Zapytanie przyszło od adresu: 209.85.128.94 – który należy do google. Jak dla mnie fizycznie ta maszyna stoi gdzieś w Niemczech/Europie. Sam czas dojścia do serwera to 28ms podczas gdy DNS nask czy swój mam w niecałe 5ms. Jeżeli przyjmiemy że implementacja jest google DNS jest zgodna z RFC, to udziwnień tym razem nie będzie, zatem co kryje się pod stwierdzeniem ” make the web faster ” gigantyczny CACHE czy ściema ?

 4. Odpowiedz

  Not to be within the perceive most of the time, I tend to dont like posts regarding this subject increasingly additional however since you write it in vogue additionally your own means, we tend to gotta say truly is actually one of those great post to recollect.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.