tak, tak. ponieważ zdarzyło mi się to już kilkukrotnie piszę q przestrodze. błąd nie jest w 1oo% replikowalny – nie potrafię na razie opisać konkretnych kroków, po których taka sytuacja następuje. a objawy są takie:

 • po podłączeniu dysq iSCSI dobrze byłoby przerzucić dane. możliwości jest wiele – backup, robocopy, xcopy. wybrałem xcopy bo wydawało mi się, że to najłatwiejsze – ten wybór odradzam innym.
 • aby skopiować dane z deskryptorami bezpieczeństwa używa się opcji /o
 • no i tutaj mały niedeterminizm – część danych udało się przegrać, jednak przy większych operacjach dysk znika. co więcej operacja kopiowania czasem nie jest przerywana – nie wiem gdzie system wrzuca te dane, bo błędów nie wyświetla. próba wejścia na dysk kończy się komunikatem ‘acc denied’ a w managerze dysków partycję widać ale nie ma nawet etykiety [label].

dysk znika. wszystko idzie w kosmos. sprawdzałem podłączając do innego serwera i też- zostaje uszkodzona partycja bez żadnych informacji i możliwości dostania się na nią.

także sugeruję omijanie tego narzędzia w produkcji. tak na wszelki wypadek. ponieważ w w2k8 R2 robocopy jest standardowo zainstalowane zamiast trefnego xcopy proponuję:

robocopy x: y: *.* /mir

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (4)

 1. nExoR

  Odpowiedz

  nie – nie mam 1oo% metody replikacji błędu, więc jak go sprawdzić/opisać?
  poza tym robocopy i tak jest lepsze – głupotą było sięgać po xcopy [stare przyzwyczajenia…]

 2. nExoR

  Odpowiedz

  nieeee… oczywiście MPIO ale pojedynczy serwer i dobre stery. problem tylko z xcopy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.