Jakiś czas temu ukazały się plotki, że HTC przestaje wydawać urządzenia na Windows Mobile.

Co prawda póki co są to tylko plotki ale… bardzo możliwe, że się potwierdzą bo w najnowszym flagowym modelu HTC Touch HD 2 ma być wykorzystywany Android.

Dzisiaj z kolei ukazała się informacja, że Sony Ericsson również porzuca platformę Windows Mobile i Xperia 2 będzie ostatnim smartfonem tej  firmy na Windowsie.

Powodem rezygnacji z platformy Microsoftu mają być bardzo słabe prognozy sprzedaży urządzeń z Windows Mobile na pokładzie – Sony Ericsson nie wierzy, że na telefony z rodziny Windows Phone będzie wystarczająco duży popyt.

Nową platformą Sony Ericssona będzie Android i (o dziwo) Symbian.

Reasumując:

Jeżeli plotki odnośnie HTC się potwierdzą to nie będzie już żadnego „dużego” producenta smartfonów który wykorzystuje platformę Windows Mobile. Czy to dobrze? Dla klientów na pewno:)

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  „(o dziwo) Symbian.”

  Dlaczego o dziwo?

  Co do WM to może wreszcie MS odpuści sobie ten system albo zabierze się za napisanie go od nowa.

  Ciekawe kiedy powstanie sensowny klient Exchange na androida:)

 2. jnx

  Odpowiedz

  ano dlatego o dziwo, że nawet nokia powoli wycofuje się z Symbiana (ich najnowszy telefon) pomimo tego, że zapłacili parę lat temu ciężką kasę ich wykupując. Poza tym teraz już chyba tylko Nokia wydaje telefony na Symbianie…

 3. Odpowiedz

  Sony Ericsson nie wierzy, tylko Sony Ericsson tak kreuje rynek, by WM nie sprzedawal sie dobrze. Przeciez sprzedaz WM w duzej mierze zalezy od producentow sprzetu, a w pozostalej od MS, ktory stara sie nie zepsuc za duzo.

 4. jnx

  Odpowiedz

  Mike:
  raczej chodzi o to, że userzy nie chcą kupować urządzeń z WM na pokładzie z uwagi na ślamazarność tego systemu na telefonach. Na Qualcommie 524 mhz WM chodzi baaardzo średnio i czym dłużej się używa tym wolniej chodzi…

 5. lolek

  Odpowiedz

  windows mobile nie ma tak naprawdę nic do zaproponowania.

  zaimplementowano dla przykladu w nim windows update ktory zostal wylaczony po miesiącu..LOL

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.