jakiś miesiąc temu dostałem HTC compact IV – czyli MDA z Ery, zrobione na HTC diamond przez T-Mobile. bardziej po ludzq: dostałem swój pierwszy PocketPC na Windows Mobile. do tej pory moja znajomość takich urządzeń sprowadzała się do konfiguracji ActiveSync i Outlook – bo to było mi potrzebne do projektów Exchange/UC. wcześniej używałem Nokii N7o na Symbianie i przez ostatnie 2 lata twierdziłem, że to najgorszy telefon jaki miałem w życiu – trudno sobie wyobrazić coś wolniejszego, głupio zaprojektowanego [nieergonomiczny interfejs pełen niedociągnięć] i częściej zawieszającego się – bo ta Nokia to prawdziwa porażka pod każdym względem. po otrzymaniu HTC musiałem zrewidować swoją opinię – jak się okazało nie jeden raz w ciągu tego miesiąca. nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek tyle klął, co przez pierwsze dwa tygodnie używania HTC z WMobile. już miałem oddać urządzenie i wziąć starego soniacza ale… zabrakło mi czasu na przeniesienie kontaktów, potem się zawziąłem i nakierowany przez jenixa i wasyla przestudiowałem trochę xda-devels doprowadzając to urządzenie do jako-takiego działania.

początkowo miałem ochotę usiąść do w-files i wylać to z siebie, ale jenix to zrobił tu oraz tu i na pewno dużo qlturalniej niż ja byłbym w stanie to napisać – zwłaszcza w tym okresie. w związq z tym postanowiłem zrobić odwrotnie – aby oszczędzić kilq osobom trochę nerwów, czasu a być może i pieniędzy, postanowiłem skrobnąć kilka słów dla mobile-noobów, do których się do niedawna zaliczałem. taki quick-start do windows mobile.

Art można znaleźć w sekcji Artykuły i wkrótce powinny się tam pojawić jeszcze dwa odcinki – paula pisze o sieciowości w WM a jenix o różnych toolach, trickach etc. mam nadzieję, że wkrótce będą dostępne, bo sam jeszcze trochę muszę się w tym temacie podszkolić (:

krótka opinia: windows mobile to najgorsze dziecko z rodziny windows, które nawiązuje do najniechlubniejszych tradycji microsoftu z wczesnych lat 9o’. podobno jeden z w-filesowców wyrzucił telefon przez okno a ja byłem bliski tego. a więc – jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z WM – najpierw zapoznaj się z tym artem.

n.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.