tak sobie czytam co się szczegółowo pozmieniało w w2o12. zazwyczaj mówi się o tym, co nowego się pojawiło, ale warto zerknąć również co zniknęło – bo można się nieźle zdziwić.

pracując z w12 mam nieodparte wrażenie, że system został upośledzony – przez ten obsrany interfejs i niedołężnego server managera. pomijając drobiazgi – jedna z najważniejszych rzeczy, która została usunięta [i nie ma tego na oficjalnej stronie!] to RDC Shadowing. w ogóle RDS zostało upośledzone – to taki obecny trend w zarządzaniu systemami Windows. jeśli ktoś planuje wdrożenie RDS na w12 to należy koniecznie zapoznać się z tym wątkiem.

natomiast w 'przestarzałych’ opcjach – czyli tych, które mają być wycofane, jest całkiem sporo interesujących rzeczy, wymagających bliższego zbadania, ponieważ będą miały [w niedalekiej?] przyszłości wpływ na wiele skryptów i monitorowanie:

  • SMTP: SMTP and the associated management tools are deprecated. Though the functionality is still available in Windows Server 2012, you should begin using System.Net.Smtp. With this API, you will not be able to insert a message into a file for pickup; instead configure Web applications to connect on port 25 to another server using SMTP.
  • SNMP: SNMP is deprecated. Instead, use the Common Information Model (CIM), which is supported by the WS-Management web services protocol and implemented as Windows Remote Management.
  • WMI providers: […] The WMI provider for Active Directory is deprecated. Manage Active Directory with PowerShell cmdlets.
    The WMI command-line tool (Wmic) is deprecated. Use PowerShell cmdlets instead.

WMIC IS DEPRECATED? SMTP? SNMP? hmmm… jeśli ktoś ma jeszcze obiekcje co do przerzucenia się na powershell no niech lepiej je zarzuci i bierze się za naukę…

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.