wlasnie przyszedl news, ze google otworzyl swoje xmpp na swiat. do tej pory mozna bylo komunikowac sie tylko wewnatrz sieci googlowej, teaz mozna w koncu normalnie komunikowac sie ze wszystkimi serwerami jabbera.

poki co nie probowalem laczyc sie zwyklym klientem do serwera google, google talk nie wyglada zachecajaco. nawet nie wiem czy mozna, poki co mam konto pejotowe i dobrze mi sie z nim zyje [no brakuje mi http polling, ktore w firewallowanych sieciach bardzo by sie przydalo, o ile oczywiscie nie jest to ISA server, ktore dziala 7 warstwie i nie wycina takich jabberowych zapytan. nie powinno].

jesli trafia tu ktos, kto mial juz okazje [a pamietam, ze ktos juz cos skrobnal na ten temat] to bede wdzieczny za jakas opinie i jak sie z tym zyje

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (1)

  1. Slawek

    Odpowiedz

    Ja serwera google używam wlaściwie od samego początku jak to ruszyło. Na początku głównie dla testów dodałem kolejne konto do psi. Po kilku miesiącach zacząłem się reguralnie łączyć, bo sporo znajomych zaczęło używać talka. Co do samego serwera to jest on bardzo stabilny, ani razu nie było dłuższego padu, czasem zdarza się, że chwilowo rozłączy.

    Teraz jeśli chodzi już o samo s2s to testowałem to wczoraj. Faktycznie można dodawać użytkowników innych sieci, ale ja miałem jakieś drobne problemy z autoryzacją (co może być winą specyficznej kompilacji psi, którą posiadam, musiał będę potestować z innym klientem). Nie udało mi się niestety podpiąć żadnych transportów z innych serwerów, nie bardzo też wiem jak wyświetlić usługi, które posiada serwer google (nie działa przeglądarka usług).

    Ogólnie ja przynajmniej na razie pozostaje przy starym serwerze (i pewnie nieszybko go opuszczę), bo jednak brak transportów boli. W każdym razie widać jednak postęp co uważam za bardzo dobry znak. Google może znaleźć naśladowców, a za kilka lat może się np. okazać, że z jabberem jest tak jak teraz z mailem, czyli, że jest wszedzie i jest standardowym dodatkiem do hostingu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.