w ramach zabawy z SharePoint – który mimo deklaracji wszystkich wcale nie zachowuje się deterministycznie i cały czas robi dziwne rzeczy – trafiłem na jeszcze jeden ciekawy mankament:
jeśli w nazwie katalogu będzie znak '+’, to można normalnie do niego wejść, widać doqmenty, i w ogóle, w ogóle…ale jeśli próbuje się doqment otworzyć to.. nic się nie dzieje – word się otwiera i koniec. żadnego komunikatu, nic.

a przez „dziwne rzeczy” o których pisze to przede wszystkim fakt [chociaż nie wyłącznie], że czasem zaczyna wybraną osobę prosić o uwierzytelnienie podczas dostępu do doqmentu. wszystkie kompy i IE skonfigurowane tak samo, a mimo to prosi o powtórne uwierzytelnienie. podobnych przypadków można wygooglać dużo ale żaden nie okazał się pasować do mojego scenariusza. żeby było śmieszniej, problem potrafi sam zniknąć i za jakiś czas się pojawić pomimo, że nic nie jest zmieniane w konfiguracji. po prostu WTF?!

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (4)

  1. Odpowiedz

    SharePoint domyślnie działa po NTLM-ie. A NTLM lubi takie rzeczy jak re-uwierzytelnianie. Próbowałeś przestawiać SharePoint na korzystanie z kerberosa? – Pewnie nie, co widać po braku wpisu na blogu o kolejnych S-Files : )
    Jak dla mnie przestawienie SharePointa na Kerberosa najczęściej rozwiązuje problemy z reautentykacją.

  2. Odpowiedz

    Właśnie miałem pisać o dziwnych sytuacjach z uwierzytelnianiem, ale peki mnie uprzedził. A może kontroler AD ma problemy z reponse time?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.