Wybaczcie prozaiczność i przyczepianie się, ale nie mogę sobie tego darować.
Bank się nie wyrabia z obsługą zleceń… mam wrażenie że chomik.pl lepiej sobie radzi ze wzmożonym ruchem (??? wzmożony ruch w banku???, ale to jak jest kolejka do okienka…)… kolejna ofiara sukcesu… za dużo klientów…

Zlecenia

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Od 1998 w branży, to za mało by zostać bogiem, za dużo by milczeć. Bojownik o normalną informatykę. Były student PJWSTK i wykładowca CNAP. Obecnie aktywnie walczy na froncie dwóch przeciwieństw, które trzeba połączyć: technologii i biznesu.
Motto zawodowe: „Da się ogarnąć każdy burdel, ale proszę o podanie danych do faktury”

Comments (5)

 1. kojn

  Odpowiedz

  Uderz w stół …. no więc sorry Darku, ale porównanie do chomika czy czegokolwiek skocznościowego to spora pomyłka. W bankach strona jest tylko wierzchołkiem góry lodowej wielu (nieraz nawet kilkunastu) systemów po drodze do tzw. Hosta czyli miejsca gdzie leży info o twoim saldzie. Te hosty to maszyny i systemy instalowane w bankach 10 lat temu i niestety nie doczekają się szybko wymiany, bo kasa idzie na kanały bardziej sexi, takie jak szymon lub inny celebrytek. Poprostu te ruchy przyciągną klientów a wymiana głównego sytemu, szyny danych itp … nie. Oczywiście dąży to do …. wiadomo i kiedys to trzeba będzie modernizować…. Bywa również, że do super wydajnych systemów, podpina sie jakieś cuda audytorów, instytucji kontrolujących itp … i to te cuda nie wyrabiają … Warstwa prezentacji zazwyczaj jest najmniej winna i zresztą skutecznie poinformowała cię że to nie jej wina, bo wyrenderowała sie poprawnie…. Czyli dorównuje chomikowi ;) …

 2. Odpowiedz

  @Kojn
  Jakie nożyce? Korzystałeś z banku Millenium? Takiej chujni to ja na oczy nie widziałem, jakbyś oddał taki interfejs jak oni mają dla klientów za cieżkie pieniądze na zaliczenie na uczelni chociażby SBD to nawet Mrówka wyjebała Ciebie z hukiem.
  Millenium to tępe chuje, które sprzedają mega gówniany produkt (interfejs banku internetowego) w czasach web 2.0 fejsa i tego całego szajsu wypada zainwestować odrobinę w sam INTERFEJS (patrz Inteligo, które cały czas się rozwija) to chyba kurwa nie jest żaden roket sajens, żeby można było wyszukiwać w zapisanych odbiorcach przelewów? Nie? Millenium tego nie oferuje. Zresztą o tym można by długo.
  To do czego się przyjebałem to nie ich backbone o którym nie mam pojęcia tylko kretyńskie podejście do klienta. Co to kurwa jest za informacja że mają za dużo zleceń? To jak pójść do salonu po samochód i usłyszeć, że trzeba poczekać w kolejce przed wejściem, bo w środku sprzątają – to samobójstwo marketingowo – wizerunkowe. Zresztą patrz znów Inteligo, które od zawsze nie działa po 0:00 przez kilka – kilkanaście minut i tłumaczą to jako „indeksacje bazy danych” – lepiej brzmi, nie?
  No dobra, wyżyłem się na Millenium bo doprowadzają mnie do białej gorączki, to trochę załosne dostać informacje od banku w którym trzyma się pieniądze, że mają za dużo zleceń….

 3. nExoR

  Odpowiedz

  @kojn: ” Poprostu te ruchy przyciągną klientów a wymiana głównego sytemu, szyny danych itp … nie.” nie zgodzę się – jeśli bank nie wyrabia, są kłopoty z obsługą zleceń, długo się czeka etc – to trzeba bank zmienić. ja millenium też nie znoszę i moja kasa tam nie postanie q:
  @lipek: meliski jakiejś się napij ^^’ i wykorzystaj najbliższe wolne chwile na zmianę banq – skoro są tacy beznadziejni, to czemu tego nie robisz? w tych bardziej rozwiniętych jest nawet opcja automatycznego przeniesienia konta z innego banq, wraz z odbiorcami, stałymi opłatami etc a wniosek składa się on-line, qrier przyjeżdża z papierami do podpisu – nic tylko się przenosić! (:

 4. nExoR

  Odpowiedz

  swoją drogą drugi bank, jaki ma ohydną platformę internetową i zdzierają kasę za obsługę konta, za którą nawet jak by dopłacali to nie warto korzystać – to city bank handlowy. FUJ!

 5. kojn

  Odpowiedz

  hehe nie wiedziałem że jeszcze moje słowa mogą cię tak rozgrzać ;P
  jeśli chodzi o samo Millenium to się generalnie zgodzę, bo mam tam konto / kredyt od 3 lat i logowałem się do banku internetowego dwa razy … pierwszy i ostatni!
  Powodzenia przy zmianie banku!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.