na wczorajszym spotkaniu Bloggers Underground padło kilka ciekawych stwierdzeń dotyczących 'how to’ prowadzenia blogów. osobiście ostro zastanawiam się nad tym, czy przypadkiem słowo „blog” nie jest zbyt mocno wyświechtane [ale staromodne słowo, co?] a jego znaczenie z początkowego 'pamiętnika internetowego’ [definicja podana przez polonistkę] przekształciło się w 'każda na strona na której ktoś robi wpisy’. pytanie 'co to jest blog?’ zostało uznane za zbyt filozoficzne do rozpatrzenia w wieczornych godzinach, pozostawiam więc wszystkim do przemyślenia czy aby na pewno 9/1o internetu jest blogiem (;

po wczorajszym miłym wstępnie rozpoczął się dzień pracy na MTS. Siedzimy z paulą odpierając ataki na „Ask The Expert – Vista”.
AskTheExpert
Sesja otwierająca nie ma miłych recenzji [„

wyszedł koleś z tepsy i gadał o orendżu i wszyscy zaczeli wychodzić

„] ja niestety wielu sesji nie zobaczę.. ale kilka na pewno.
Póki co pierwsza nagroda za pytanie experckie z tematu Vista:
„w jaki sposób zrobić, żeby ikonki na pulpicie były rozmieszczane bliżej siebie?”
szczęśliwie w okolicy był docent, który pomógł w tym niezmiernie ważnym problemie. dla tych, którzy nie wiedzą tips:
Personalization -> Windows color and appearance -> open classic appearance properties for more color options -> advanced -> item -> icon spacing (vertical i horizontal)

strasznie mi wstyd, że nie znam odpowiedzi na tak podstawowe pytania q: ale przyzwyczaiłem się raczej do „migrujemy 5ooo stacji z XP do Vista…”.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (8)

 1. Cabi

  Odpowiedz

  nareszcie :) juz pare osob mnie o to prosilo !!
  jak widac to powazny problem dla uzytkownikow
  pocieszaj sie tym ze teraz jak ktos od migracji 5000 stacji zrobi to i dostanie tickety z pytaniem o rozmieszczenie ikonek, tez mu pomozesz ;-)

 2. kaarol

  Odpowiedz

  Hehe też się na tym głowiłem jak viste instalowałem, ale jakoś po 10 minutach udało mi się dojść (kiedyś to w XP przestawiałem :) Btw. jutro tez jesteście ?? Może podejdę na chwile bo mam parę pytań o wdrożeniu:)

 3. Odpowiedz

  Nadal się upieram przy swojej definicji blogu ;-). Bardziej mnie jednak uderzyło to, że nikt z zebranych bloggerów nie użył poprawnej formy dopełniacza i biernika – D.blog-u, B.blog. Chociaż profesor Bańko (taki od słowników;-)) pisze w odpowiedzi na list bywalczyni poradni językowej „A zatem pisze Pani i czyta blog, potocznie bloga. Post pisze Pani na blogu, ale wysyła go na blog, a potocznie na bloga.”, ja form potocznych nie uznaję.
  A zatem: nie piszę blogu, ale czasem czytam jakiś blog. O.
  :-)

 4. Pingback: W-Files » Blog Archive » SEclub, BU#2.5, MTS i inne literki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.