to po prostu niewiarygodne, że do dnia dzisiejszego nie da się zmienić języka prezentacji. zostało wprowadzone tyle zmian, zarówno w w7 jak w office 2kd, aby można było pracować w kilq językach i łatwo się przełączać, a tak podstawowej rzeczy nie ma. pałerpojnt wydaje się złośliwie robić wszystko, żeby utrudnić taką pracę:

 • nie da się zaznaczyć wszystkich slajdów i wybrać języka
 • nie da się ustalić języka dla prezentacji! zmieniając w opcjach ‘default language’ przestawia się … dla całego office!
 • nie ma możliwości zdefiniowania języka z poziomu master slide – szablon niby dzięki temu staje się językowo-niezależny ale de facto nie ma możliwości zdefiniowania jak ma być ustawione sprawdzanie pisowni.

w efekcie jak robi się prezentację w innym języq, każdy obsrany slajd trzeba ręcznie przerabiać. wygooglać można jakieś makra i skrypty, które to slajd po slajdzie przelatują i konwertują ale do cholery! w ogóle jak?! … brak słów.

***UPDATE

dwa proste sposoby na to, żeby PP korzystał z odpowiedniego słownika – before i after.

BEFORE

w trakcie pisania wystarczy zmienić układ klawiatury na przypisany do danego języka – np. EN-US i pomimo ‘default’ ustawionego na polski, automatycznie zaznacza język na EN.

AFTER

problemem jest też ustawienie języka w gotowej prezentacji. prosty trick na zmianę języka w całości dokumentu – wystarczy w widoq slajdów zmienić typ na ‘outline’ i w tym można zaznaczyć jednorazowo całą zawartość. a dalej to już standard: review->language->set proofing language.

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (10)

 1. Mareczek

  Odpowiedz

  i zadziwia mnie to, dlaczego nie można zmienić języka interfejsu pakietu office.
  chyba że jest jakieś „bo…”, ktorego nie pojmuje..

 2. Odpowiedz

  a to aqrat jest bezproblemowe. musisz mieć doinstalowaną paczkę językową. w opcjach w części 'languages’ masz wybór języka interfejsu

 3. Mareczek

  Odpowiedz

  Language Interface Pack – tutaj nie widzę języka PL.
  Ale jest paczuszka”ScreenTipLanguage” która w chmurkach tłumaczy nazewnictwo buttonów.

 4. Mareczek

  Odpowiedz

  No tak, ale jeśli mam wersję niemiecką czy angielską i chcę z niej zrobić PL to nie mam tam do pobrania wersji PL….

 5. kojn

  Odpowiedz

  dwa tricki
  #1 Jak przełączysz klawiaturkę na Angielski … piszesz (i sprawdza błędy) po angielsku … troche trzeba wprawy żeby o tym pamiętać, ale działa wszędzie w MS Office, głownie uzywam w OneNote
  #2 da się wszysko zaznaczyć przełączając po lewej stronie na kontekst … wtedy nawet tekst w SmartArtach jest zaznaczany jako tekst

  mam nadzieje ze pomoglem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.