taki oto ciekawy artykuł dotyczący aborcji tabletu ‘courier’. aborcji – ponieważ po opracowaniu całej koncepcji, projekt został spuszczony do oceanu. powodem była decyzja obrania kierunq rozwoju dla tabletów – albo mógł to być Courier albo ‘jakiś inny’. problem polegał na tym, że Courier korzystał ze zmodyfikowanej wersji Windows i nie był nastawiony na standardowe wykorzystanie, a raczej jako dodatkowy gadżet – przydatny głównie w architekturze/rysunq. niedługo potem wyszedł iPad. eMeS miał szansę pojawić się na rynq tabletów wcześniej i to z urządzeniem, które nawet na dzień dzisiejszy nie ma konqrencji.

artyqł podaje wiele faktów i dysqtuje nad taką decyzją firmy, a więc zachęcam do pełnej lektury. mnie najbardziej intryguje przyszłość. przez swoją decyzję eMeSy przespały epokę – w 2o1or. sprzedano 17,6 miliona tabletów a na 2o11 oczeqje się liczby ok. 63 milionów. Windows 8 ma być pod koniec przyszłego roq – ciężko będzie się przebić przez tak ukształtowany rynek, zdominowany przez Androida i iOSa.

co do samych tabletów – nie lubię tych urządzeń. są za duże jako telefon, za małe jako komputer. mają zbyt mało możliwości żeby zastąpić lapsa a są zbyt niewygodne, żeby zastąpić smartphona. wydawania 1,5-2 KPLN na mobilną przeglądarkę? nie dla mnie. Courier pokazywał jak na prawdę można wykorzystać tablet – tym bardziej żal, że taka idea została zabita tuż przed urodzeniem.

no cóż. moja osobista opinia: steave ballmer powinien przejść na emeryturę. eMeS musi odmłodzić kreatywnych.

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

 1. Ufo aka Juggalo

  Odpowiedz

  ja mam wrazenie, ze robienie produktow fajnych, dobrych jest wbrew polityce m$. W ostatniej dekadzie jedyne co im wyszlo (poza xp’kiem) to xbox wlasnie (i tu jest szac, bo zaczynali od zera na rynku zdominowanym przez sony)…
  a tak – wpadka goni wpadke – vista, windows phone 7 (jako kompletnie nowy system, a nie dalsza ewolucja calkiem dobrego windows mobile), zen (ktory byl traktowany po macoszemu), surface (nawet nie wiem, czy on wyplynal kiedykolwiek na powierzchnie) i teraz courier (swoja droga dziwilem sie, ze m$ nie wszedl w rynek tabletow, bo mieli genialnie dopracowane rozpoznawanie pisma i mowy juz w viscie)…

 2. jnx

  Odpowiedz

  Dla mnie ta cała historia z Courierem to fantastyka. Tablety były przed Ipadem i sprzedawały się kiepsko – to, że jakiegoś Couriera by wypuścili nic by nie zmieniło bo:
  – na jakim procesorze by to chodziło? bo na pewno nie ARMie
  – jak nie na ARMie to jakimś pewnie intelu – wystarczy sprawdzić jaką intel ma ofertę dla systemów typowo mobilnych – w skrócie nie ma żadnej.
  – poza tym teraz są też tablety z Winda – wyglądają jak cegły przy tabletach na ARMie do tego mają najczęściej kratki na wentylację – bo trzeba te Atomy na których chodzą chłodzić. Nie mówiąc już o czasie działania średnio 4-5h, wadze średnio o,8kg i cenie najczęściej w okolicach 800-1000USD.
  Nie mówiąc już, że „zmodyfikowany windows” to system z lat 90 gdzie nikomu nie śniło się o dotyku. Generalnie historia by się pewnie tak samo skończyła jak telefon KIN

 3. nExoR

  Odpowiedz

  ja sobie zwyczajowo pozwolę niezgodzić się z waszymi opiniami.
  @ufo: co do tego co wyszło eMeSowi to mogę wymieć długo – xbox ale i kinnect, exchange 2k7 i jego następca 2kd, w7 i w2k8, z mniejszych rzeczy darmowy Security Essentials, hyper-v jest świetną alternatywą dla vmware… i można by dużo wymieniać. co do visty jako wpadki – nie rozumiesz tematu i tyle. wp7 nie uważam za wpadkę i imho przekonasz się o tym w ciągu najbliższego roq. zbiera bardzo dobre opinie a jego udział w rynq powolutq rośnie. oczywiście nie będzie to produkt jak iphone jednak w żadnym razie nie jest wpadką. surface jest w wersji 2 i ma sie dobrze http://www.microsoft.com/surface/en/us/default.aspx . generalnie jugo, Twoje opinie są ignorackie – uważasz, że jak nie dostajesz newsa na jakiś temat to coś przestało istnieć, a jak coś ci się nie podoba to świat to odrzucił. a świat jest trochę większy i bogatszy niż Twoje doświadczenia q:

  @jnx: ciężko oceniać ale jesteś zbyt pochopny. ipad wprowadził 'dotyk’ jako standard a do szkiców, pisania etc rysik jest nieodzowny. osobiście bardzo sobie chwaliłem ekrany na rysik. takie urządzenie mogłoby zdobyć grupę zwolenników. z tym 'nie śniło się o dotyq’ to może i prawda w latach 9otych ale courier miał pełny multi-touch. nie znam też parametrów – np. ile czasu takie urządzenie by działało, ale nie zakładam z góry że byłoby do dupy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.