Comments (9)

 1. Puvi

  Odpowiedz

  Nie ma to jak wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia… Gdybyś pokusił się o uruchomienie Chroma, wiedziałbyś, że jest w pełni funkcjonalny. A tak przy okazji duuużo szybszy od IE, FF i Opery. Strony renderują się idealnie, działa Flash, javascript i wszystkie inne elementy, do których przyzwyczailiśmy się w przeglądarkach. Do tego jest naprawdę wygodny. A, że działa dobrze – tego dowodzi także ten wpis – bo właśnie używam Chrome-a…

 2. Odpowiedz

  @puvi:
  zaisntalowalem chroma i zupelnie sie z toba nie zgadzam. strony microsoftu nie dzialaja za dobrze – to jest zawsze idealny test bo poza IE tylko FF sobie z nimi niezle radzi. nie ma mozliwosci instalacji pluginow z FF co sqtqje tym, ze np, moja strona bankowa z chrome nie dziala. nie ma gestow, nie ma mozliwosci customizacji, nie ma nawet informacji o RSS na stonie. ubogie menu pod guzikiem myszy, brak wsparcia dla silverlight itp.. itd…

  wyliczać można by długo. przegladareczka – śliczna i leciutka. szybka. ale póki nie będzie funkcjonalna nie można ani stwierdzić ostatecznej szybkości działania ani tego jaką niszę zajmie. póki co jest średnią konqrencją nawet dla opery.
  uważam chrom za marnotrastwo ludzkiego wysiłq – bo jeśli stanie się poważną konqrencją to dla FF [ i Opery] a nie IE – a więc kilka lat doświadczeń i pracy włożonej rozwój pójdzie do śmietnika. A mogli zainwestować kasę, połączyć projekty – co mam nadzieję w jakiś sposób stanie się w przyszłości.

 3. jnx

  Odpowiedz

  puvi – mam zainstalowanego Chroma i potwierdzam to co napisałem, że funkcjonalność jest prawie 0 póki co – oczywiście porównuje do funkcjonalności jakiej ja używam i wymagam od przeglądarki.

 4. Odpowiedz

  dla mnie bomba jesli chodzi o statystyki i inne duperele ktore na codzien sa malo przydatne, sciaganie plikow fajnie zorganizowane i ta lekkosc + kontrola nad procesami. fajny jest tryb anonimowy :) szkoda mi FF i Opery jesli google rozwinie swoja przegladarke, ale coz :]

 5. Odpowiedz

  pewnie chodzi Ci o prawa autorskie, to co na wykopie jest

  11. Licencja na Treść udzielana przez Użytkownika

  11.1 Użytkownik zachowuje prawa autorskie i wszystkie inne już przez niego posiadane prawa do Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Zgłaszając, publikując lub wyświetlając treść, Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Licencja ta ma na celu wyłącznie umożliwienie Google wyświetlania, rozpowszechniania oraz promowania Usług i może zostać cofnięta w niektórych Usługach w sposób dozwolony na mocy Dodatkowych warunków dotyczących tych Usług.

  nie dramatyzowal bym, sprawdzales FF i opere? ;-)

 6. Odpowiedz

  chrome to również ciekawy temat do dysqsji otwartej:
  1. google juz dziś ma pierdyliony informacji o wszystkich userach: poczta, RSS, newsgrupy, igoogle, mapy… brakowało im tylko informacji – co robisz, jak nie korzystasz z google. no i proszę – teraz będą i to mogli sprawdzić.. nie twierdzę, że ktoś to przegląda lub wykorzystuje w złym celu… dziś. ale jeśli istnieje taka baza danych – wcześniej czy później stanie się celem samym w sobie. [google już raz przegrało proces i musiało udostępnić dane].
  2. chrome jest pierwszym krokiem do stworzenia „systemu internetowego” – platform independent. jeśli go rozwiną, to obecne narzędzia googla stanowią platformę aplikacyjną – kalendarz, poczta, edycja plików.. no i cały internet. Teraz nośnik dla tych aplikacji. następnym krokiem będzie kernel – mini system z wbudowanym chromem [tym w co wyewoluuje w przyszłości]. 'google yourself’ nabierze drugiego znaczenia.

  każdy miecz ma dwa ostrza. bawiąc się takimi narzędziami warto o tym pamiętać i zachować ostrożność.

 7. Odpowiedz

  nie zgodze się, zaraz po przeczytaniu Twojego komentarza wszedłem przez chrome na strone microsoftu i nie widzę, żeby były jakieś problemy, co do funkcjonalności mysle ze swietnie nadaje sie ( nadawac sie bedzie) dla programistow i dla nich pewnie jest tworzona, projekt google uzywany wewnetrznie tylko wyrzucony na zewnatrz, pamietajmy ze to beta i minie troche czasu zanim zainteresuja sie nia ludzie i zaczna pisac pluginy wtyczki i kiedy samo google udostepni taka funkcjonalność

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.