Comments (6)

 1. Odpowiedz

  i jaki z tego wniosek?
  rynkiem rządzi marketing – opensource przegrywa, poniewaz nie potrafi zaistniec. organizacje non-profit to komuna, a komuna musi upasc bo nie spelnia najwazniejszego przeslania celowosci istnienia – zysq. tak dlugo jak opensource nie zacznie myslec o pieniadzach, tak dlugo bedzie nisza.

 2. PLum

  Odpowiedz

  nExoR, co ty gadasz – czyli co wszystko czego uzywasz masz zakupione za gruba kase ? czy jak ?
  opensource dlatego sie nie umie przebic – bo nie chce/nie ma z czego dac komu trzeba w lape, i tu jest jedynie problem, bo to ze ty to masz za free/low cost – to chyba dobrze ?
  a ze łapowkarstwo jest zle, ble i nielegalne – nie oznacza ze go nie ma, a wrecz przeciwnie

 3. Odpowiedz

  @plum: naucz sie prosze czytac ze zrozumieniem. nigdzie nie napisalem nic zlego na openSource i sam uzywam wielu aplikacji. co w zaden sposob nie zmienia faktu, ze sa one przewaznie niszowe i malo znane – ile osob powie 'photoshop’ a ile 'gimp’? ile osob powie 'nero’ a ile 'cdburnerxp’? i tak dalej… stwierdzam fakt: to co nie przynosi zysq jest [przewaznie] zle zarzadzane ale przedewszystkim nie ma marketingu. jak nie ma marketingu to nie wyplywa do szerokiego odbiorcy.
  to powinno sie w jakis sposob zmienic… nie znam odpowiedzi jak.

  zauwazam, stwierdzam, a przypisywanie emocji faktom jest czysto relatywnym odczuciem czytajacego q:

 4. Odpowiedz

  Nexor nie masz racji. Program może nie być znany ,ale powszechnie używany przykład ? keepass , program do ewidencjonowania sprzętu EWIDA . Jest tylko kwestia potrzeby . Ludzie nie chcą darmowego oprogramowania bo chcą kupić/ukraść bo uważają ,że płatne jest lepsze. ( choć w przypadku windowsa tak rzeczywiście jest )

 5. kojn

  Odpowiedz

  keepass – marginalne użycie przez promil użytkowników kompów… głownie osoby związane zawodowo z branżą IT
  Z EWIDA, to chyba jakaś pomyłka )http://www.stormcrypt.pl/ewida-cennik.html) … chyba że inna evida ;) … Ale żadna szanująca się firma nei wdroży darkowego oprogramowania do tego celu, bo nie ma kogo opieprzać potem, że np. klient zawiesza x64 Win7 w wersji z Arabska klawiaturą…. pomijając kwestie bezpieczeństwa, agenty od takich aplikacji chodzą na wysokich uprawnieniach .. nie wdrożył bym damówki…. bo kiedyś ktos będzie miał większą ratę do spłacenia i wykorzysta swój produkt do „łatwej gotówki”. …. echhh tak czy siak im dłużej się pracuje dla biznesu, tym bardziej się czlowiek przekonuje, że NEXOR MA RACJE!.

 6. jnx

  Odpowiedz

  generalnie szansę dla open source widzę właśnie w darmowym oprogramowaniu i płatnym wdrożeniu i supporcie. Generalnie dla biznesu najwaznieszy jest support – zeby można było kogo opieprzyć jak coś się zwali. W sumie tylko o to chodzi.. jak sobie przypomnę ze swojego doświadczenia jak były jakies problemy to zawsze winny był dostawca – przecież nie ja;) Przynajmniej taka wersja szła dla szefostwa;]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.