w małych i średnich firmach zawsze są problemy – rozwiązań domowych nie można stosować a korporacyjne są za drogie. wynalazki takie jak SBS często są zbyt mało elastyczne…

i tak ostatnio cabi podesłał linka do bardzo fajnego sprzętu dla SOHO/SMB – rozwiązania NAS dla takiego własnie rynq – proponowane, przez fimrę QNAP. mogąc kupić pełny, niemal bezobsługowy serwer hardware+print server+backup+file server+ftp+WWW+media streaming (xbox, ps3) + kilka innych bajerów w cenie od 1ooo-3ooo PLN – uważam, że rozwiązanie to jest warte uwagi i warte polecenia. pobierznie przejrzałem opinie o tych urządzeniach w necie i wydają się być rewelacyjne.

w ciekawych okolicznościach – bo mając okazję prowadzić prezentacje na HHH, spotkałem się z przedstawicielem firmy DCS. okazuje się, żę firma ta proponuje coś, o czym zastanawiałem się juz jakiś czas temu – czy na polskim rynq jest hosting usług exchange? ponieważ nie musiałem to nie szukałem a rozwiązanie przyszło samo (: hostedexchange to właśnie propozycja dla rynq SOHO/SMB – gdzieś, gdzie nie stać na zakup i samodzielne utrzymanie platformy exchange.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

 1. kojn

  Odpowiedz

  Sam jakiś czas temu kupiłem do domu kombajn SOHO firmy intelinet. Zależało mi na RAID1, obsługę NTFS i print serverze . … dziła, ale jakoś nie polecam, tym bardziej, że musiałem wyciąć wściekły wiatraczek, który nie dawał spać ;( … bez niego też działa, nawet jakby lepiej ;)

 2. WaSyL

  Odpowiedz

  Czyzbys spotkal M. Szafranskiego? A trzeba bylo spytac Cabiego, wie, ze zajmuje sie Exchenge’ami ;-)

 3. nExoR

  Odpowiedz

  wlasnie z szafranskim prowadzilem prezentacje q:
  a cabi exchange’ami… hmmm… (;

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.