Przygotowując się powoli do migracji głównego serwera plików z Pingwina na DFS trafiłem na fajny nowy ficzer w WS2008R2 – File Classification Infrastructure (FCI). W dużym skrócie – pseudo inteligentny system zarządzania i klasyfikacji plików na serwerze. zapowiada się ciekawie – trzeba będzie potestować ;)

Więcej do poczytania/obejrzenia:

http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/fci.aspx

http://channel9.msdn.com/tags/fci/ – fajne filmiki

http://blogs.technet.com/filecab/archive/tags/File+Classification+Infrastructure+_2800_FCI_2900_/default.aspx – blog zespołu File Servera

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (2)

  1. GT

    Odpowiedz

    Bawiłem się tym jakiś czas temu w Redmond z twórcami rozwiązania, ale „samo z siebie” nie chce działać. Trzeba sporo kodu dopisać. Przy czym, jeżeli już ktoś to zrobi, to faktycznie zabawka jest świetna.

  2. Odpowiedz

    Hmmm ja to widziałem kilkanaście dni temu na prezentacji gdzie facet od zera pokazywał jak to skonfigurować i jak oraz kiedy to działa i nie rzuciło mi się w oczy, żeby dużo kodu trzeba było dopisać :/ Może coś już zmienili.

    Mechanizm faktycznie bardzo dobry, ale też trzeba uważać na dwie rzeczy – dobry projekt i pomysł na początku, a po drugie jest to w sumie pierwsza wersja takiej technologii więc ma pewne ograniczenia (np. działanie tylko na jednym serwerze, a nie sieciowo).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.