niezbyt świeży news – mobile 6.5 już jest RTM. ciężko znaleźć konkretny spis zmian, ale ogólne informacje są… i są dość dziwne:

  • główny nacisk został położony na dwa obszary – SkyMarket (sklep) i pulpit.

mobile market to łatwy dostęp do aplikacji i dodatków na mobile – nie wiem jak wygląda, ale domyślam się, że idzie to w kierunq podobnym do xbox marketu. na pewno ficzer ważny dla developerów i firm tworzących aplikacje na mobile – niewątpliwie jest to ukłon w ich stronę i próba stworzenia ściślejszej ekosfery.

druga zmiana jest dla mnie natomiast dziwna – w mobilem mam do czynienia niedługo, ale ponieważ dopadł mnie, zacząłem się trochę rozglądać jak urządzenia na mobile’u są organizowane. na tą chwilę WM był traktowany jak platforma, zapewniająca to, co system powinien zapewnić – obsługę urządzeń i API dla programistów. natomiast interfejs [czy też jego brak] uzupełniany jest przez producentów sprzętu ich własną aplikacją. z tego co widać na nielicznych screenach widać silną integrację z MSN – messenger, stock viewer, wether i zmieniony pulpit – honeycomb – który dzieli interfejs na plastry miodu.

jeszcze kilka informacji o zmianach i screen z honycomb można zobaczyć np. tutaj. pojawiają się też informacje o outlook live i MyPhone – aplikacji aka mesh – pozwalającej na przechowywanie danych na serwerze – to może być całkiem ciekawe.

czego braqje? przede wszystkim zmian w zarządzaniu energią. jenix podesłał mi fajną aplikacyjkę – nueDynamicClock, która realizuje to, co na pecetach jest dość normalne – obniżanie taktowania podczas gdy system się nudzi. podobno dzięki temu czas życia na baterii wydłuża się dwukrotnie. “podobno” ponieważ niestety moje urządzenie się zawiesza i nie mogę z niego korzystać – ale sprawdzę na innym buildzie, bo wm6.5 mam zamiar przetestować niedługo. tak czy owak – wydaje mi się, że to właśnie tego rodzaju funkcjonalności powinny być w systemie rozwijane w pierwszej kolejności.

n.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (2)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.