kiedy nie jest najlepszy czas na testowanie nowych systemów, jak nie wtedy, kiedy nie ma sie własnego kompa? wziąłem stację roboczą i aqrat był na niej w2k8. po skonfigurowaniu – czyli dostosowaniu, włączeniu dzwięku [praca bez muzy? zabójstwo] i instalacji aplikacji – postanowiłem sprawdzić jak działa opcja 'upgrade’.
przyznać trzeba, że działa. i to całkiem nieźle – niemal jakby to był produkt finalny. ekran instalacji w2k8 pokazuje teraz choć trochę informacji – więc widać, że żyje. trwało to poniżej h, a jedynym bugiem było pojawienie się podczas instalacji ekranu z pytaniem, czy jestem pewien że chcę zmergować plik pbk z pbk_old – co trochę zabuża bezdotykowość instalacji. czemu chciał mergować plik pbk nie wiem – tym bardziej, ze „windows mail” został wycofany jako produkt [o czym instalator zresztą pięknie przed upgradem ostrzega].
serwer działa jakby lżej – pomimo, że wcześniej i tak nieźle śmigał. wady jakie spostrzegłem to ingerencja w spersonalizowane uprzednio ustawienia – np. wyłączył spowrotem widok katalogów systemowych oraz usługę windows audio [bo czym jest praca bez muzy (; ].
postanowiłem sprawdzić nowe ficzery pulpitu z w7 – a ponieważ go jeszcze nie instalowałem, trzeba to jakoś włączyć na w2k8. i tu jest kolejny bug póki co. kroki jakie trzeba wykonać to:

  • zainstalować ficzer „desktop experience”
  • włączyć usługę „themes”
  • włączyć usługę „windows audio”
  • no i tu właśnie wspomniany bug. jeśli teraz będzie się chciało włączyć theme z obsługa aero pojawia się komunikat [mniej-wiecej]: „some themes has been disabled by the Remote Desktop Connection Settings” – mimo, że RDS w ogóle nie jest zainstalowane. jedynym sposobem jaki znam jest póki co zainstalować rolę RDS i włączenie podczas instalacji obsługi Windows Aero. wtedy pojawiają się themy z w7 i można się bawić.

na razie nie mam czasu testować więcej – ale od przyszłego tygodnia czas zacząć czytać o nowościach.. no i przetestować live migration w hyper-v (:

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.