kilka luźnych faktów/spostrzeżeń po kilq dniach używania:

 • w końcu pojawiała się możliwość zmiany obrazka tapety co określoną ilość czasu. jednak jeśli wybierze się czas 3min – podczas wgrywania obrazka system na chwilę staje [fuj!]. do tego zastosowana jest trywialna funkcja 'random’ zamiast pseudo-inteligenty shuffle – przez co pomimo, że mam pokazany katalog ok 5oo obrazków ciągle pokazuje te same. powinien zapamiętywać które już były ): wyłączyłem shuffle – teraz są bardziej losowe (;
 • w pewnym momencie system zawiesił się – nawet nie siedziałem przy kompie. nie bluescreen – tylko totalna zwiecha, jakiej dawno nie widziałem. po restarcie przestała działać funkcja rozwiązująca nazwy DNS – nslookup działał, ale jeśli wykonało się ping czy cokolwiek innego – nie potrafił rozwiązać. pomogło dopiero usunięcie karty sieciowej i przeskanowanie urządzeń. wykrył, zainstalował, ustawiłem parametry – i zaczęło działać
 • pomimo, że mam urządzenie biometryczne do skanowania odcisków, w managerze urządzeń wszystko ładnie działa – nie pojawia się w control panelu w ustawieniach biometrica – logowanie na odcisk póki co odpada. przeinstalowanie sterowników tymi ze strony HP nic nie dało. pauli działa a ma bardzo zbliżony model lapa. trzeba pokombinować.
 • quicklaunch został zastąpiony możliwością przypinania programu – na dowolnym uruchomionym programie w taskbarze klika się PGM i jest opcja 'pin this program’. fajna opcja.
 • zmienił się search – nigdy tego windowsowego nie lubiłem, ale teraz to już ciężko się rozeznać – zniknął skrót do searcha – no bo w końcu jest teraz w pasq startu… więc jeśli się chce normalnie wyświetlone wyniki trzeba najpierw odpalić widok katalogu. i tutaj kolejna niespodzianka – nie ma żadnych opcji searcha – advanced search. w zmian tego są skróty pozwalające zdefiniować ograniczenie czasowe i wielkość – trochę niewiele. podczas wyszukiwania pojawiają się opcje umożliwiające wybór przeszukiwanych katalogów. wszystko w innym miejscu – niby dla ułatwienia? oczywiście jest tool do konfiguracji indexowania ale jakieś to wszystko mało oczywiste imho… do tego nigdzie nie znalazłem opcji 'search all’ – tak, żeby znalazł pliki niezindexowane. trzeba używać innego programu [u mnie – freecommander]
 • explorer się potrafi wywalić:
  Possible Memory Leak. Application (C:WindowsExplorer.EXE) (PID: 2648) has passed a non-NULL pointer to RPC for an [out] parameter marked [allocate(all_nodes)]. [allocate(all_nodes)] parameters are always reallocated; if the original pointer contained the address of valid memory, that memory will be leaked. The call originated on the interface with UUID ({12345778-1234-abcd-ef00-0123456789ac}), Method number (40). User Action: Contact your application vendor for an updated version of the application.
  po zabawie searchem explorer zgłupiał i zajął mi jeden procek [5o% zasobów CPU nonstop]. generalnie przytrafia się takie zachowanie explorera – trzeba zabić i odpalić jeszcze raz.
 • jedną z niedziałających aplikacji jest Network Monitor 3.x – sterownik netmona jest nieprawidłowy
 • w pewnym momencie zniknął sidebar. w task schedulerze pokazuje błąd, że nie może uruchomić [0x8004131F], bo już działa. w eventlogu pusto. w procesach nic nie ma. procmon pokazuje same sukcesy i przy plikach i przy rejestrze – po prostu *niby* działa. tylko, że nie potrafi skomunikować się z moją sesją najwyraźniej bo żaden tool do sidebara kończy się niczym. tak swoją drogą sprawdziłem i wszystkie toole to tak na prawdę c:program fileswindows sidebarsidebar.exe z odpowiednim przełącznikiem: /showgadgets,/uninstallgadgets,/restoregadgets,/showOnlineGallery,/starttaskman,/unregserver,/regserver,/autorun. odinstalowanie całego ficzera i ponowna instalacja nie zmieniła sytuacji. po zalogowaniu na inne konto okazało się, że faktycznie działa normalnie. przeszukałem katalog użytkownika nie-windowsowym-searchem i okazało się, że jednak jest katalog tej aplikacji. grrrr… usunąłem wpisy w rejestrze – nic. póki co same porażki…
 • po upgradzie w7 zostawia w rootcie dwa katalogi: $INPLACE.~TR oraz $WINDOWS.~Q o łącznej wielkości 1,62. są tam pliki profilu, aplikacji – różne dziwne śmieci. usunąłem… i na razie wszystko działa – chociaż jakiś plik był zalockowany przez printspooler. dziwne.

***UPDATE – biometric.
archon podsłał mi tipsa:

„musisz znalezc certyfikowane do w7 stery – jak masz authenteca modul to jest sterownik specjalny do w7. U mnie tez na poczatku dzialalo dopiero jak zassale te stery to poszlo.”

jak powiedział, tak zrobiłem – niesamowite, że są już stery do w7.
dzięks (=

***UPDATE
netdom.exe nie działa:

„The procedure entry point I_NameValidate could not be located in the dynamic link library NETAPI32.dll”

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (7)

 1. kojn

  Odpowiedz

  moja 7 śmiga przepieknie. Mam małego laptopika i mały procek (1,2 Centrino duo) a jestem zachwycony wydajnością. Do tego w koncu działa BoostReady. Niedługo opisze co wogóle myśle o 7 i Viscie której nie było.

 2. Odpowiedz

  ogólnie jestem bardzo zadowolony – w przeciwieństwie do kojna nie odczuwam poprawy wydajności – loogowanie trwa bardzo długo. jest to problem profilu i zastanawiam się czy go nie usunąć .. tylko potem tyle roboty z konfiguracją wszystkich aplikacji ): cóż – od zawsze wiadomo, że inplace upgrade nie jest opcją dającą najlepszą wydajność (;
  błędy są – ale to beta1. nie odważyłem się nigdy instalować 'produkcyjnie’ żadnego windowsa – a ten śmiga bardzo ładnie. jeśli utrzymają kierunek zmian, i sqpią się na poprawianiu tego co jest zamiast dopisywaniu nowego – to w7 będzie przełomem.

  @papi: mam 32bit. jak instalowałem viste cały czas były problemy z niektórymi sterownikami x64. nie miałem żadnych problemów – tylko operacja trwała dość długo, bo w sumie koło 2h-2,5h.

  @kojn: mam nadzieję, że hasło pamiętasz? (; a co do boostready – działało i vista.. w czym miałeś problem?

 3. Odpowiedz

  Hmmm … u mnie na Win7 Netmon dziala bez problemu – aktualnie uzywam 3.2 ale bylo tez 3.3 w jakims wczesnym build

 4. nExoR

  Odpowiedz

  moze tak byc. podobnie mialem z virtual serverm – po upgradzie nie widzial zadnych interfesjow sieciowych. przeinstalowalem i zahulalo – domyslam sie, ze pozmienialy sie ID urzadzen a aplikacje na sztywno gdzies je sobie zapisuja.. pewnie jak bym zainstalowal netmona… sprawdze przy najblizszej okazji (:

 5. Odpowiedz

  „ale teraz to już ciężko się rozeznać – zniknął skrót do searcha ” sprobuj windows + F ( z tego co wiem dziala to nawet na XP)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.