po uruchomieniu xp pod vpc mialem straszne klopoty z siecia. uruchomienie czegos z dysq sieciowego [podmapowanego share folder] trwalo wieki, po czym rozlaczalo dysk i podlaczalo jeszcze raz. uruchomienie skryptu bylo baaaaardzo wolne [cos, co lokalnie uruchamia sie 2sek. trwalo doslownie 2-3min] w porywach do niemozliwe. co dziwniejsze – problem dotyczy wylacznie wxp. w2k3 dziala tak jak dzialalo….
przeinstalowalem wiec vpc i… wszystkie wirtualne windowsy zaczely dzialac 2x szybciej niz rzeczywiste!! 2x szybciej sie uruchamialy, logowaly, czasem nawet jak nacisnalem klawisz – wyskakiwal w kilqnastu kopiach. jak sie tak zastanowic – to dziwna matematyka – skoro 2 virtualne windowsy moga dzialac 2x szybciej wspoldzielac zasoby…. to czemu nie dzialaja?! jak to mozliwe, zeby virtualki tak szybko startowaly, wszystko sie tak szybko laduje… to imho po prostu niezgodne z logika! mozna to odebrac tak, ze w system wbudowane sa jakies spowalniacze, ktore czasem zle dzialaja na vpc q:

***************************
najwiekszym problemem z vpc jest wlasnie obsluga uslug sieciowych. widac to podczas chocby zmiany ip, uruchamiania skryptow z shareowanych folderow, czy chocby wykonaniu pinga. dziala to gorzej niz fatalnie – nawet jak dziala 'normalnie’.
vpc2oo7 musialem odinstalowac, bo najpierw napisal mi, ze skonczyl sie 3o dniowy okres testowania bety, a kiedy przeinstalowalem juz tego nie wypisal. po prostu nie uruchamial maszyn.
i im wiecej przychodzi mi pracowac z vpc… tym wiecej sklaniam sie do zainstalowania vmware. ms jest dwie epoki za vmware ):

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

  1. kojn

    Odpowiedz

    >jakies spowalniacze
    pojechałeś … problemy są dwa, defragmentacja dysku i gówniane sterowniki firm 3cich … mam kilka kompów, na których są tylko zintegowane sprzęty i sterowniki tylko wbudowane w w2k3 lub xp, (reszta urządzeń wyłączona) i komp wsaje migusiem. Maszyny wirtualne mają taką zaletę, że urządzenia nie są niespodzianką dla systemu, a sterowniki pisali ci sami, co system ….
    a tak wogole, to czemu używasz VPC a nie Virtual Serwera ?

  2. darodaro

    Odpowiedz

    Tez sie podpisuje, znajmomy wdrozyl Virtual Server, co wiecej, zwirtualizował dwie maszyny i pracuja juz w srodowisku produkcyjnym….
    Ale zbieram haki na VS.. bo tez bym wolał vmware…

  3. n€x¤R

    Odpowiedz

    1. czytalem kiedys dysqsje na forum, gdzie koles od file systemu przeliczal wplyw defragmentacji, ze ma znikomy wplyw na wydajnosc – wychodzilo, ze defragmentacja ma wplym przy wyjatkowo zlosliwych zapytaniach i dotyczy glownie systemow sieciowych, z ktorych korzysta masa osob. osobiscie testow nie robilem, ale nie wydaje mi sie, ze bylo az na pierwszym miejscu.
    co do sterownikow – do tej pory lepiej i wydajniej dzialaly mi zawsze stery producenta sprzetu – nie emesowe. nie wyobrazam sobie obslugi grafiki bez akceleracji bo widze jak sie ekran odswierza, czy sterow 'generic’ od sieciowki, ktora sie czka.

    dziwi mnie stwierdzenie 'reszta urzadzen wylaczona’ – rownie dobrze moge odpalic dosa z dyskietki. tylko nic z nim nie zrobie. to moje codzienne srodowisko pracy i potrzebuje wszystkiego, co na nim jest. to czego nie potrzebuje – jest wylaczone lub odinstalowane. dla takich wlasnie srodowisk przewidziany byl vpc.

    poza tym brak czy niebrak sterownika nie wplywa na to, ze najpierw dziala cos z predkoscia 1x a nagle z jakiegos powodu wyglada jak tasma przewijana na FF z predkoscia 2x czy 3x – bo tak dokladnie to wygladalo. jakby ktos nacisnal fast forward na windowsie. a skoro mozna 2x szybciej – bo jak widac nie ma jakichs ograniczen sprzetowych co stwierdzono organoleptycznie – to czemu tak nie dziala normalnie?

    a czemu nie VS tylko VPC juz pisalem tu

  4. kojn

    Odpowiedz

    hmm no dobra nie komentuje … słyszałem że była taka biblioteka w VPC, ze jak sie ją zastąpi taką samą z VS, to śmiga … więc może poprostu miałeś tą starszą ;) … i sie już nie odzywam ;)

  5. n€x¤R

    Odpowiedz

    a mozesz znalesc i wkleic linka o tej zaslyszanej bibliotece? chetnie przetestuje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.