Na Bloombergu ukazał się artykuł mówiący o szacunkowej sprzedaży Surface RT i Surface Pro – jest to o tyle ciekawe, że MS jak do tej pory nie opublikował żadnych danych odnośnie poziomu sprzedaży. Przechodząc do konkretów – wg źródeł Bloomberga od czasu premiery sprzedało się ok 1 mln Surface RT  i 400 tys sztuk Surface Pro.

Powyższe wartości są znacznie niższe od tego co szacował MS –  kilka różnych źródeł podawało, że wyprodukowano 3 mln Surface RT – czyli z tego wniosek, że 2 mln sztuk zalega na magazynach.

By te wartości miały swój kontekst – w 4Q 2012 sprzedano na całym świecie 52,5 mln tabletów z czego Apple sprzedało niecałe 23 mln.

Co więcej – w  2013 ma sprzedać się ok 200 mln tabletów (wzrost o blisko 50% rok do roku!). Również ten rok ma być pierwszym rokiem gdzie sprzeda się więcej tabletów niż notebooków.

Artykuł również nadmienia o sprzedaży notebooków w 1Q2013 – wyniki są…. słabe – sprzedaż notebooków  w 1Q2013 w porównaniu do 4Q2012 ma spaść (bo jeszcze kwartał nie zakończony) o 18% – licząc średnią z ostatnich 5 lat rok do roku jest to spadek o 9%

Cóż… era post PC in progress

 http://www.bloomberg.com/news/2013-03-14/microsoft-s-surface-tablet-is-said-to-fall-short-of-predictions.html

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

 1. gt

  Odpowiedz

  Biorąc pod uwagę, że Microsoft nigdy wcześniej nie produkował PCtów i weszli na ten rynek miesiąc temu, to tylko pozazdrościć takiej porażki… ;)

 2. jnx

  Odpowiedz

  No chyba sami ich nie produkują? wydaje mi się że jakaś fabryka w Chinach robi tak jak np Foxxcon dla Appla.. no ale w sumie nie sprawdzałem tego

 3. gt

  Odpowiedz

  Ale jakie to ma znaczenie? Nikt sam od początku do końca elektroniki nie robi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.