Stało się. Mikołaj przyniósł nowe C2D i płytę główną, więc pojawiła się Vista (EN x64 SP1). Doznanie tym bardziej ekstatyczne, gdyż ostani „nowy” system który instalowałem był Windowsem XP i miało to miejsce 6 albo 7 lat temu.
Interfejs nie jest szokiem, bo już kilkukrotnie pracowałem przez chwilę na Viście. Postawiłem oczywiście 64 bitową.
Narazie szukam jak włączyć Aero (mam rating 5,7), oraz zastanawiam się nad następującą kwestią:
Jest taka aplikacja jak Internet Explorer (64-bit). Oczywiście chciałem pracować tylko na wypasionym IE który obsługuje rewelacyjne 64 bity. Jednak przeglądanie stron jest utrudnione, gdyż wspomniany IE (64-bit) NIE OBSŁUGUJE technologi flash (albo technologia flash nie obsługuje 64 bitowego IE).
Pytanie: gdzie sens gdzie logika? Kto jest winny: Ms czy Adobe? Czy to Ms rżnie głupa i wypuszcza w sumie bezużyteczny produkt, czy Adobe ma wszystkich w d. i nie wykłada kasy na inwestycje w małopopularną przeglądarke (bardziej prawdopodobne, bo godzina programisty kosztuje). I co jest takiego skomplikowanego w 64 bitowym systemie (albo we flashu) że jedno z drugim nie działa.
Ma ktoś pojęcie?

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Od 1998 w branży, to za mało by zostać bogiem, za dużo by milczeć. Bojownik o normalną informatykę. Były student PJWSTK i wykładowca CNAP. Obecnie aktywnie walczy na froncie dwóch przeciwieństw, które trzeba połączyć: technologii i biznesu.
Motto zawodowe: „Da się ogarnąć każdy burdel, ale proszę o podanie danych do faktury”

Comments (7)

 1. magott

  Odpowiedz

  Mam pytanko – ile taka Vista max ramu obsłuży? I ile masz na pokładzie – czy przy 2 gb działa to płynnie? Czy min. 4 gb. Miałem u sąsiada z 1 gb i działało to to kosmicznie wolno….

 2. GT

  Odpowiedz

  Na x64 są dwie przeglądarki, bo w ramach jednego procesu nie można mieszać kodu 64 i 32 bit. 90% ActiveX (i flash) jest 32bitowa. W efekcie na IE64bit nie działa prawie nic z dodatków. I CHWAŁA MU ZA TO :))) ta przeglądarka pokazuje niedowiarkom jaka część niestabilności wynika z samego IE, a jaka z tego, czemu „admin” pozwolił się do IE doczepić. IE 64bit działa IMHO o niebo lepiej.
  BTW wersja na linuxa istnieje dlatego, że tam zazwyczaj w ogóle nie było możliwości użycia przeglądarki 32bit. A o ile się nie mylę, nawet tam, wersja 64bit dostępna jest dopiero od kilku tygodni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.