w IT od dawna funkcjonuje automatyczny forward na kwerendę 'a jak to się robi?’ -> RTFM. w dzisiejszych czasach nawet nie trzeba za bardzo czytać – pojawiły się media audio i video, podcasty, webinaria i tak dalej. jest tego na prawdę dużo. do poczytania jet oczywiście:

  • cały technet dla ITPpro. czyli wszelkie step-by-stepy, installation guide, whitepapers, opisy funkcji i dużo, dużo więcej.
  • MSDN dla devów. czyli głównie SDK i dostęp do bebechów

są to jednak materiały bardziej dla PROsów. co z tymi, którzy zaczynają i chcieliby się nauczyć? tutaj w sukurs przychodzą materiały video. jeśli chodzi o polski site z prezentacjami w naszym ojczystym, gdzie warto zacząć naukę – jest virtualstudy. można tam znaleźć zarówno krótkie prezentacje jak całe serie – szkolenia.

 

sam Microsoft również dostarcza wiele fajnych projektów – channel9 na zasadzie vbloga z różnymi tematami, w szczególności Edge – jeden z fajniejszych 'programów’ w TV9. ostatnio pobawiłem się w Microsoft Virtual Academy i muszę przyznać, że bardzo spodobała mi się idea. MVA jest wirtualną szkołą, gdzie dostarczane są pełne szkolenia z danego produktu. dodany jest też ciekawy sposób zachęcania do edukacji – punkty przyznawane za ścieżki, małe egzaminy przygotowujące do tych prawdziwych, za które również są punkty, możliwość tworzenia swojej 'ścieżki nauki’. braqje jeszcze szkoleń do niektórych produktów a sam interfejs pozostawia trochę do życzenia, niemniej uważam, że produkt jest bardzo wartościowy. największą wadą na tą chwilę jest brak lokalizacji – całość przeznaczona jest dla tych, którzy z angielskim problemu nie mają. zgaduję, że w przyszłości pojawią się napisy tak, jak to ma miejsce np. w prezentacjach TED.

nic tylko siedzieć i się uczyć.

AFAIK nie ma innej firmy, która dostarczałaby taką ilość materiałów edukacyjnych dla swoich produktów. uważam, że to potężna broń, która bardzo mocno przyczynia się do popularności tych a nie innych produktów. chapeau bas.

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (2)

  1. Odpowiedz

    skrzywienie zawodowe na edukację mi zostało już na stałe q:

    taka darmowa reklama jest dużo więcej warta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.