windowsbluestock_large_verge_medium_landscape

zbliża się niebieskie [fuj – nie lubię niebieskiego] czyli Windows 8.1. czyli wersja R2 dla Windows 8/2o12. wersja public preview powinna już być – miała wystartować na Teched North America. finalna – pod koniec roq. co nowego?

widać bardzo wyraźnie, że większość zmian zorientowana jest na urządzenia mobilne – opcja 'w pomiędzy’ aka 'Workplace Join’ dla stacji nie w domenie ale korzystających z jej zasobów, rozszerzenia MDM, VPN, jest zapowiadany lockdown dla Windows Store pozwalający na określenie co na takim urządzeniu może być instalowane.

Oczywiście wstrętny kolor idzie w parze z kontynuacją wstrętnego interfejsu. okazuje się, że kafelki znów spróbują ewoluować do okienek – modern ui ma wprowadzić usprawnienia do pokazywania więcej niż jednej aplikacji. LoL. było kiedyś powiedzienie „why use windows since there are doors?” – można teraz z powodzeniem sparafrazować „why use tiles since there are windows?” ale , ale… zgodnie z przewidywaniami i karmą:

Boot to Desktop – we have made configuration options available which will allow you to boot directly to the desktop in Windows 8.1

TADAM! nawet boję się pomyśleć ile ludzie z emesów dostali milutkich maili na temat modern UI. ciekawe czy będzie też hidenficzer żeby włączyć guzik 'start’. nie wydaje się, bo to by oznaczało ostateczne przyznanie się do porażki i zniwelowałoby siłę z jaką próbowali zmusić świat do tego poronionego pomysłu używania modern UI na 'biurowym’ kompie.

jest też druga opcja, którą wycofano z wersji 8.o, polało się trochę błota na twarze decydentów i oto wraca, nawet w poprawionej wersji:

RDS Enhancements – Enhanced VDI in Server 2012 R2 which delivers improvements in Management, Value, and User Experience. Session Shadowing allows Admins to view and remotely control active user sessions in an RDSH server[…]

czekam z niecierpliwością – obecna wersja mocno mnie boli i liczę na to, że trochę jednak zforkują interfejs…

eN.

 

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

  1. jnx

    Odpowiedz

    Zapomniałeś o chyba największej nowości w 8.1 czyli możliwości zmiany tapety na swoją własną;)

  2. jnx

    Odpowiedz

    masz własną od zawsze na desktopie:) mówimy o 8 czyli o tapecie pod kafelkami:)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.