Wydaje się, że Nokia cichcem przygotowała coś naprawdę fajnego – N9 (tu też). Jeżeli chodzi o CPU i GPU to nie jest to poziom Galaxy S II ale wystarczająco.

Biorąc pod uwagę, że napędzane jest to systemem MeeGo Harmattan 1.2 to wydajność powinna być niezła (żaden Dalvik i jego VM, wiwat kod natywny). Zresztą zobaczcie sami – mi się podoba sposób przełączania zadań – całkiem nowatorski. Przeglądarka oparta na WebKit 2 więc całkiem nowoczesna (split process model i takie tam – ważne jeżeli chodzi o bezpieczeństwo – chyba pierwsza taka w świecie mobilnym).

A aplikacje? Wszystkie nowe pisane na Qt można przenieść w zasadzie ot-tak przez build na nowy target (przepraszam za developerski slang). IMHO jest to dobra alternatywa dla iOSa (zamknięty badziew) i WP7 (jak poprzednio + wiązanie programistów wyłącznie z jednym frameworkiem).

Jeżeli Nokia będzie wypuszczać co roku coś nowego na MeeGo to mi wystarczy. W końcu Apple też tak ma. A niech cały mass market smartfonowy opchnie WP7.

Wspiera EAS i CalDav – ale na jakim poziomie – nie wiem ….

Biorąc pod uwagę, że w środku jest Linux można się spodziewać wszystkiego. Ostatnio moją uwagę przykuł projekt Alien Dalvik (demo). Aplikacje Android w świecie MeeGo? Jak zachowa się Google – w końcu to jego ciastko? Motto Google “Don’t be Evil” to raczej już pieśń przeszłości – korpo to jednak korpo … A kodu źródłowego Androida 3.0 jak nie było tak nie ma …

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

  1. jnx

    Odpowiedz

    jeszcze podlinkuj jakiś App Store do MeGoo żeby można było zobaczyć jakie aplikacje są, ich poziom itp – bo siła każdej platformy tkwi w aplikacjach na nią.
    W sumie chętnie się bym pobawił tym nowym systemem:)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.