żeby nie było samych ohów i ehów – kilka słów goryczy do tego produktu:

 • osoba, która wymyśliła obsługę certyfikatów w FF3 powinna zostać publicznie powieszona za jądra w centrum redmont. do tej pory jednym z odstraszaczy w IE7 było jego zachowanie w momencie jak coś nie zgadza się z certyfikatem – ale FF3 bije go na głowę. żeby wejść na stronę dla której FQDN nie zgadza się z zarejestrowanym na cercie trzeba wykonać:
  • klinknąć link
  • kliknąć guzik
  • pobrać cert
  • dodać wyjątek

  jeśli nie ma to być na stałe – za każdym razem trzeba się naklikać w różnych częściach ekranu. fucking nice!

 • nie ma prostych pluginów antypopupowych – są jakieś mega-hipa-zaawansowane adblocki – ale te ściągają jakieś listy, bloqją pół świata… jakaś kobyła. ja po prostu nie chcę, żeby mi wyskakiwałe flashowe popupy – w O bez żadnej konfiguracji [której tak swoją drogą nie] wyeliminowane były wszelkie popupy w 95%. tutaj przetestowałem ze 3 pluginy, tracąc cenny czas, aż w ramach kompromisu zostawiłem flashblocka. co prawda teraz muszę każdego flashyka klinknąć, ale co zrobić – FF nie jest tak inteligentny jak O (;
 • download as tab mi braqje ): ponad to żaden z testowanych dodatków [łącznie z tym ze status barem] nie daje menu systemowego – a często po downloadzie potrzebuje otworzyć plik z konkretną aplikacją albo wykonać jakaś akcję, którą mam zarejestrowaną w explorerze.
 • aktywne bookmarki czy jak to się nazywa – są imho jakimś totalnie nietrafionym pomysłem. nie wiem jaki jest target tego wynalazq. Jedyne zastosowanie jakie potrafię wymyślić dla tego czegoś to dla kogoś, kto raz na jakiś czas ma pomysł „a mam 5 min zobaczę jakiegoś newsa” – chociaż w takim wypadq i tak chyba normalna osoba po prostu odwiedzi swój ulubiony portal.
 • brak możliwości wyboru favicona dla skrótu na personal bar. pierdoła – ale brzydkie są te białe karteczki i łatwiej [szybciej] jest znaleźć coś, co ma jakiś symbol graficzny.
 • podczas korzystania z searcha jest dziwna obsługa klawiszy + nachalny autocomplete. generalnie coś z tym searchem jest nie do końca tak… może jeszcze się nie nauczyłem jak to zwierze się zachowuje.

nie są to wielkie wady – ale żeby było wiadomo, że ma skazy q: natomiast z zaskoczeniem sprawdziłem i bardzo ładnie działa z sharepointem [na razie nie trafiłem na niedziałający ficzer]. nawet OWA2k7 działa bardzo ładnie i wydaje się, że wszystko hula w trybie natywnym IE. szok!
udało mi się też zmusić do działania z bankiem – support banku podał rozwiązanie: należy ściągnąć paczkę xpi, rozpakować i skopiować dwa pliki bibliotek do katalogu plugins i zrestartować. zepsuty jest sam instalator a nie komponent podpisujący. przetestowane – działa (:

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (11)

 1. jnx

  Odpowiedz

  szczerze mówiąc dawno nie widziałem popupa wyskakującego..
  używam http://adblockplus.org/en/ i subskrybcję na 4 listy mam.
  z tymi aktywnymi bookmarkami to nei wiem o co chodzi.. mam angielskiego ff – chodzi o unfiled bookmarks?

 2. Odpowiedz

  @jnx: chodzi o to, że adblock jest czymś, czego nie chcę – bloqje nie tylko popupy, ale wszystko – flashe, obrazki, animacje etc. to jest dokładnie twoje podjeście, więc powinieneś to zrozumieć q: – nie chcę ściągać subskrypcji, list, ani innych elementów, ani nie chcę blokować wszystkich reklam [tu trochę ideologii, bo mimo wszystko część portali z tego się utrzymuje] – natomiast popupy uważam za przekroczenie dopuszczalnych norm i chcę nie mieć tylko-i-wyłącznie tego. zablokowanie pojedynczego elementu w adblocku nie jest proste – w operze jak przypadkiem coś się trafilo, najeżdżam myszką i wybieram co ma ukrywać. tutaj wyświetla się lista z pierdylionem elementów, którego nie chce mi się czytać ani zgadywać – bo jak po nazwie mam stwierdzić co jest co? zgadywać i testować? jest co prawda taki mały napis 'zabloqj’ czy coś w ten deseń – ale niestety często go nie ma q:
  adblock zupełnie mi się nie podoba z idei ani w obsłudze. nie mam bladego pojęcia jak to jest realizowane w O – ale działa to rewelacyjnie! praktycznie zapomniałem, że coś może wyskoczyć [we flashu czy jako okienko] a już się pojawiło łatwo się tego pozbywało.

 3. Odpowiedz

  a aktywne bookmarki to takie gowno niby-do-RSSów – wyświetla bookmark jako katalog z linkami do wiadomości RSSowych. tragedia.

 4. jnx

  Odpowiedz

  nexor: co do adblocka+ to blokuje to co chcesz.. blokowanie flashów możesz włączyć albo wyłączyć (opcja w menu) Obrazków nie blokuje żadnych… tylko reklamy. Co do zaznaczania – wybierasz z menu to co chcesz by blokował otwiera się okienko z adresem enter i to wszystko. W operowym adblokerze to mi się nie podobało, że właściwie nie wiem co on blokuje a adblokaplus możesz włączać, wyłączać per strona itp. Jak dla mnie wtyczka idealna i jedna z niewielu co do których nie mam uwag;) Generalnie spróbuj użyć noscript z włączonym parametrem żeby uruchamiał skrypty z domeny strony a nie z obcych. Bardzo, bardzo przydatna opcja bo omijasz wszystkie zewnętrzne systemy dostarczające reklamy, jakieś countery zewnętrzne i wszystkie inne badziewia które są dostarczane przez zewnętrznych dostawców contentu. Tylko masz sam właściwy content. Oczywiście jeśli z jakiś powodów chcesz by był włączony to robi to per strona i zapamiętuje ustawienia per strona. Adblockplus i noscript to potęga:)

 5. Odpowiedz

  A gdzie do licha jest centrum Redmond? To przecież do licha jest typowa suburban area, i rozłożona między drogami 405, 520 a lokalną „obwodniczką”?
  No dobra, jest coś takiego jak dziura nad rzeką nazywająca się redmond town center. Ale jest jakieś 3 mile od MSFT. :) Za daleko by było nauczką.

  Ziemek, czepialski.

 6. mtr

  Odpowiedz

  eeno co do tych certyfikatow to ja bym sie nie czepial. Akurat IMO dobrze ze zrobili to skomplikowane do wyklikania, spora rzesza szarych userow odpusci i nie bedzie sie pchala na lewa strone swojego banku ;)

 7. Odpowiedz

  @mtr: w sumie to masz racje. bez-yes’owy interfejs wymagający przeczytania komunikatu nie jest takim głupim pomysłem. Ale miło sobie czasem pomarudzić q:

 8. mwd

  Odpowiedz

  > wyświetla bookmark jako katalog z linkami do wiadomości RSSowych. tragedia.
  Ja używam – na grupach Google’a podpinam sobie na toolbar, i szybko mogę zerknąć czy jest coś nowego – jak jest, to jedno kliknięcie i już jestem gdzie trzeba. Milusie.

 9. Odpowiedz

  nExoR weź sobie flashblok zainstaluj, prosty ale nie do końca skuteczny. Jednak może taka funkcjonalność ci wystarczy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.