jednym z najlepszych programów zdalnego pulpitu był mRemote. był na tyle dobry, że kupił go wraz z programistą … eeee nie pamiętam nazwy firmy. obecnie produkt wyodrębniony jako projekt i nazywa się Royal TS. Cena nie jest z kosmosu – jedynie €25, więc dostępne niemal dla każdego.

jeśli jednak nadal poszuqjesz darmowej alternatywy – to postał fork mRemote – mRemoteNG. poprawiono w nim najważniesze problemy, jakie występowały w starej wersji.

czemu nie microsoftowy Remote Desktop Connection Manager? dla mnie najważniejsze cechy to:

 • obsługa wielu protokołów – nie tylko RDP
 • obsługa podkatalogów z dziedziczeniem – bardzo przydatne do grupowania połączeń przy dużej ilości serwerów. RDCM obsługuje katalogi, ale poza tym struktura jest płaska
 • lepsza obsługa focusa – RDCM jest piekielnie wkurzający w tej kwestii…
 • wiele, wiele więcej…

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  powershell – z którym (; pewnie masz 'jedno środowisko’. jak chcesz mieć SSO to da sie to zrobić – wtedy nie wpisujesz żadnego user/pass. testowałem tylko z remoteApps ale da się zrobić.
  ale dzięki dziedziczeniu user/pass wpisujesz tylko raz – na poziomie 'connections’ i tyle.

  ja korzystam do połączeń do wielu klientów więc pojęcie integracji z AD nie występuje q:

 2. kornis

  Odpowiedz

  MobaXTerm w wersji darmowej ma ogroniczoną liczbę zapisanych połączeń. Zanim „dobiłem” do tej liczy używałem jego, ale całe szczęście zaraz pojawił się (w końcu) update dla (bodajże z 1.69 do 1.70, obecnie 1.71 beta) mRemoteNG i wróciłem do niego :]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.