Midori – japońskie imię żeńskie
„why use windows since there is doors?” jak powiada stare powiedzenie. O odświeżeniu kodu Windowsa i przepisaniu go od nowa mówi się od dawna – i taki był mniej-więcej cel projektu longhorn. Od dawna mówi się również o experymentalnym systemie „singularity”, który jest cały pisany w kodzie zarządzalnym i w pełni obiektowy. Midori jest właśnie kontynuacją singularity i pojawiają się o nim na wpół oficjalne newsy np. na binku, czy arstechnice.
Windows 7
Wszelkie newsy potwierdzają, iż Windows 7 będzie wydany planowo – czyli w 2o1o roq. Polecam zapoznanie się z kilkoma ciekawymi informacjami na binku. Wygląda na to, że najważniejszym gadżetem jest multitouchscreen co mnie bardzo martwi – przypominając sytuację z gównianym AERO, które jest imho totalną pomyłką. Poza tym nie sądzę, żeby za 2 lata multitouch był już tak spopularyzowany, chociaż.. jak będzie system to i producenci będą o tym myśleć poważniej. Ze swojej strony życzyłbym sobie, żeby w7 zrezygnowało z modelu DRM który pożera wydajność oraz przemodelowany UAC tak, żeby by deafult pierwsze zakładane konto nie należało do administratorów. Może też pojawi się routing compartments – które pomimo moich starań cały czas jest w oficjalnej doqmentacji ale nie nie ma go w systemie – a byłby to ficzer istotnie zwiększający bezpieczeństwo pracy w kilq sieciach równocześnie.
Po pojawieniu się takiej informacji nie trzeba długo czekać na pojawienie się innych wish-list tudzież jak w tym przypadku must-have-list dla w7

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.