W tzw. międzyczasie pojawił się Microsoft Security Essentials PL. Niby nie ma się co ekscytować bo wersja angielskojęzyczna jest już jakiś czas dostępna, ale mimo wszystko jest przyjemnie, że ktoś pomyślał w końcu o nasz, bo do tej pory żeby ściągnąć ów produkt trzeba było końbinować [od kombinowania jak koń pod górę ;)] z ustawieniami regionalnymi przeglądarki zmieniając je na en-[cośtam] bo inaczej serwer małego i miękkiego stwierdzał, ze to nie jest produkt na nasz rynek… No cóż, lepiej późno niż wcale, samo oprogramowanie ma z grubsza ten sam silnik co FCS co jak moje doświadczenia pokazują gwarantuje małe zużycie zasobów i niewidoczną [aczkolwiek skuteczną wedle testów] z punktu widzenia użytkownika pracę.

W tym momencie kompletnie nie widzę celu w kupowaniu abonamentów na produkty konkurencji. I co ciekawe uaktualnia sie sam, korzystając z API dodanego do WU/MSU całkiem niedawno. Czyli ściąganie poprawek do systemu i aplikacji MS może być opcjonalne a definicje AV będą aktualne. Czyż nie o to prosił kiedyś nasz szanowny Nexorrrrrr? ;) Mówisz – masz ;d

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (7)

 1. Odpowiedz

  EULA mówi coś takiego:

  „Używanie. Licencjobiorca może dokonać instalacji i korzystać z dowolnej liczby kopii oprogramowania na urządzeniach Licencjobiorcy w gospodarstwie domowym Licencjobiorcy. Kopie te mogą być używane przez członków takiego gospodarstwa lub w ramach prowadzenia działalności gospodarczej przez należącą do Licencjobiorcy małą firmę, której siedzibą jest miejsce zamieszkania Licencjobiorcy.”

  Więc w teorii nie…. A w praktyce, hmmm….

 2. Odpowiedz

  Licencja ma jednoznaczne brzmienie ktore zacytowalem, w wersji angielskiej brzmi to tak:

  „Use. You may install and use any number of copies of the software on your devices in your household for use by people who reside there or for use in your home-based small business.”

  Wiec jezeli siedziba DG nie jest w twoim 'gospodarstwie domowym’ to nie mozesz legalnie uzywac MSE.

 3. Odpowiedz

  Dzieki chlopaki :) wlasnie u paru klientow mialem wdrazac do uzytku poza miejscem zamieszkanai ;) ufffff ale by bylo :]

 4. Odpowiedz

  No ale czy ktokolwiek by sie do tego przyczepiał? Jeżeli już to sam MS ale jeżeli nie masz domeny i Twoja firma pracuje w oparciu o mechanizm grup roboczych to nie wdrożysz FCS i tak i w tym przypadku MS nie ma nic do zaoferowania poza MSE bądź pchnięcia w objęcia konkurencji [NOD32?] Na http://social.msdn.microsoft.com pracownicy MS stwierdzali wylacznie, ze MSE w firmie poza domem jest co najwyzej 'not supported’, inni wskazywali, ze licencja nie zabrania explicite takiej konfiguracji [yoy may not use …].

  Ale to trochę miękka argumentacja ;-)

 5. Pingback: W-Files » Blog Archive » Microsoft Security Essentials dla SMB

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.