w listopadzie wyszła poprawka, która wpływa na dodawanie komputerów do domeny – KB5020276. dowiedziałem się o niej od klienta z takim komunikatem:

„An account with the same name exists in Active Directory. Re-using the account was blocked by security policy”

pierwszy raz spotkałem się z takim problemem… mały-wielki problem bo zależnie od workflowu, w jaki pojawiają się obiekty w AD, logika może wylecieć. poprawka mianowicie zabrania dodawania komputera jako inna osoba, niż owner obiektu. nie działa nawet delegacja – czyli tworzę obiekt komputera i definiuję, że może go dodać taka-a-taka osoba. a więc jeśli jest automat, który zakłada obiekty i daje komuś uprawnienia do dodania – jest problem.

z jednej strony eliminuje to dość częste problemy z nadpisywaniem sobie wzajemnie obiektów – co zdarza się w większych środowiskach z generycznymi nazwami – np. ktoś zakłada kolejny serwer SQL w lokalizacji ABC i generuje sobie wedle konwencji nazwę ABCWINSQL03 – bo taki wynikał z czegoś kolejny numer… ale niedawno inny dział użył tej samej nazwy w innym projekcie… i serwer poszedł z dymem. może nie takim fizycznym, ale dym na pewno w takiej sytuacji by był (;

z drugiej strony wyłączenie możliwości delegowania dodania komputera bywa kłopotliwe, a w przypadq automatyzacji – trzeba pozmieniać workflowy, co może być dość kosztowne.

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (1)

  1. Piotr

    Odpowiedz

    Na szczęście nie jest to taki duży problem, wystarczy mała zmiana przed dodaniem komputera do domeny w rejestrze :Path – HKLM\System\CurrentControlSet\Control\LSA -Type – REG_DWORD – Name – NetJoinLegacyAccountReuse – Value 1 Other values are ignored.

    Oczywiście warto klucz po dodaniu do domeny usnąć ale tym może się już zająć GPO :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.