to jak kojn zaczął pociągnę wątek. miało być łatwo – administracja, po kilq latach konsultacji. stwierdzenie ‘naprawianie błędów’, ‘jaki mechanizm zadziałał’ czy ‘co właściwie musiałeś zrobić’ nabiera totalnie nowego wymiaru dla mnie. czuję się jakbym w jednym dniu zaczął kilkanaście dużych projektów na raz. różnica pomiędzy tymi zawodami jest kolosalna – przy projektach trzeba mieć szerszą wiedzę ale bardziej ogólną w przeciwieństwie do schodzenia na poziom maksymalnego szczegółu przy administracji… ale najgorsze jest to, że przy projekcie… projektuje się samemu. no owszem – czasem trzeba poprawić coś co jest i to są te bardziej uciążliwe, ale JEDNĄ RZECZ NA RAZ. damn.
przejęcie środowiska po 9 latach czyjejś rzeźby to masakra – najchętniej zaorałbym całe środowisko i zrobił od początq q: nigdy nie byłem na bieżąco ze światem ale teraz to już jestem jaskiniowcem – telewizji nie mam [to norma] ale nie mam nawet czasu przeczytać newsów, żaluzje zasłonięte – nawet nie wiem jaka jest pogoda. chyba zaczynam rozumieć po co są widgety pokazujące pogodę na zewnątrz [zawsze zastanawiało mnie po kiego ludzie to instalują – np. na urządzeniu mobilnym. idzie się ulicą i co – sprawdzam jaka jest pogoda dookoła? albo jaka jest po drugiej stronie globu, żeby się wqrvić że tam ciągle słońce?].

WTF? ostatnio [geeez to było dawno] znexorowanie środowiska zajęło mi rok. mam nadzieję, że tym razem będzie szybciej bo qrde nie dożyję tyle czasu…

n.

Spread the love

Comments (6)

 1. domel

  Odpowiedz

  Ja czasami mam ochote zrobic tak w PJ :) zaorać zetke i przerzucic pliki na DFS, stare DFSy skonfigurowac na nowo, RISa zastapic WDSem, wywalic poczte na Exch/outsource, zrobic ludzka dokumentacje oparta na IPaD-ach (modelowe wdrozenia)

  ale kazdy ma czasmi chec zaczac od nowa/zera ;)

 2. nExoR

  Odpowiedz

  …. a dzis nawet widzialem przez chwile słońce! ^^’

  mysle, ze jak bym mial zadanie ‘zaprojektuj i wdróż infrastrukturę dla firmy’ to poszło by szybciej i łatwiej, niż przejęcie i upgrade, poprawki… i ciągłe myślenie o zachowaniu ciągłości pracy.

  that’s fun! (:

 3. kojn

  Odpowiedz

  stary nexor od nowego nexora różni się tym, że nexerowuje szybciej, przy zachowaniu ciągłości działania ;) i pewno jeszcze sokumentacje robi ;)

 4. Odpowiedz

  Znexorowanie środowiska, na pewno ten proces pójdzie Ci świetnie Nexorq, nie ma wątpliwości. Za ten rok będziesz dostawał kwiaty na wycieraczkę ;)

 5. bRODA

  Odpowiedz

  Powodzenia bRACHU ;) jak znexorujesz daj znac, chetnie zobacze jak byc powinno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.