to jak kojn zaczął pociągnę wątek. miało być łatwo – administracja, po kilq latach konsultacji. stwierdzenie 'naprawianie błędów’, 'jaki mechanizm zadziałał’ czy 'co właściwie musiałeś zrobić’ nabiera totalnie nowego wymiaru dla mnie. czuję się jakbym w jednym dniu zaczął kilkanaście dużych projektów na raz. różnica pomiędzy tymi zawodami jest kolosalna – przy projektach trzeba mieć szerszą wiedzę ale bardziej ogólną w przeciwieństwie do schodzenia na poziom maksymalnego szczegółu przy administracji… ale najgorsze jest to, że przy projekcie… projektuje się samemu. no owszem – czasem trzeba poprawić coś co jest i to są te bardziej uciążliwe, ale JEDNĄ RZECZ NA RAZ. damn.
przejęcie środowiska po 9 latach czyjejś rzeźby to masakra – najchętniej zaorałbym całe środowisko i zrobił od początq q: nigdy nie byłem na bieżąco ze światem ale teraz to już jestem jaskiniowcem – telewizji nie mam [to norma] ale nie mam nawet czasu przeczytać newsów, żaluzje zasłonięte – nawet nie wiem jaka jest pogoda. chyba zaczynam rozumieć po co są widgety pokazujące pogodę na zewnątrz [zawsze zastanawiało mnie po kiego ludzie to instalują – np. na urządzeniu mobilnym. idzie się ulicą i co – sprawdzam jaka jest pogoda dookoła? albo jaka jest po drugiej stronie globu, żeby się wqrvić że tam ciągle słońce?].

WTF? ostatnio [geeez to było dawno] znexorowanie środowiska zajęło mi rok. mam nadzieję, że tym razem będzie szybciej bo qrde nie dożyję tyle czasu…

n.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (6)

 1. domel

  Odpowiedz

  Ja czasami mam ochote zrobic tak w PJ :) zaorać zetke i przerzucic pliki na DFS, stare DFSy skonfigurowac na nowo, RISa zastapic WDSem, wywalic poczte na Exch/outsource, zrobic ludzka dokumentacje oparta na IPaD-ach (modelowe wdrozenia)

  ale kazdy ma czasmi chec zaczac od nowa/zera ;)

 2. nExoR

  Odpowiedz

  …. a dzis nawet widzialem przez chwile słońce! ^^’

  mysle, ze jak bym mial zadanie 'zaprojektuj i wdróż infrastrukturę dla firmy’ to poszło by szybciej i łatwiej, niż przejęcie i upgrade, poprawki… i ciągłe myślenie o zachowaniu ciągłości pracy.

  that’s fun! (:

 3. kojn

  Odpowiedz

  stary nexor od nowego nexora różni się tym, że nexerowuje szybciej, przy zachowaniu ciągłości działania ;) i pewno jeszcze sokumentacje robi ;)

 4. Odpowiedz

  Znexorowanie środowiska, na pewno ten proces pójdzie Ci świetnie Nexorq, nie ma wątpliwości. Za ten rok będziesz dostawał kwiaty na wycieraczkę ;)

 5. bRODA

  Odpowiedz

  Powodzenia bRACHU ;) jak znexorujesz daj znac, chetnie zobacze jak byc powinno.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.