ciekawy art, bo o ciekawych pomysłach innowacyjnych intela. Jedną z największych rewolucji jest propozycja modelu programowania CT – bazowanego na C++ MPI. Na wikipedii jest jakaś mała wzmianka – brak szczegółów. Oto podsumowanie intela:

“If you are a programmer, please do not worry about being fired because you cannot do terascale programming, because CT will blast you into the parallel era.”

Jakoś czytam z niedowierzaniem. Programowanie równoległe jest kosmicznie trudne i rodzi się bardzo wiele problemów na poziomie samej komunikacji i prostego czynnika wynikania – podczas obliczeń, aby uzyskać jeden wynik, trzeba mieć do niego dane z poprzednich obliczeń – tego rodzaju zadania nie da się 'przeskoczyć’.

pewne jest jedno – tak samo jak programiści przez ostatnie 2o lat nie nauczyli się programować na stacje wieloużytkownikowe (windows) i cały czas poqtuje wymaganie uprawnień administratora, tak samo niewielka ilość aplikacji jest w stanie wykorzystać wieloprocesorowość i nie prędko się to stanie. A więc jeśli choćby w części uda się zrównoleglić aplikacje – będzie to olbrzymi skok wydajności. Chociaż spodziewałem się rozwiązania sprzętowego, coś na zasadzie 'pseudo-intelignetnego zrównoleglacza wątków’ (;
… bo choćby nie wiem jak to było proste – kto będzie wiedział i chciał się tego uczyć? (Tylko ci, którzy zostaną do tego zmuszeni?)

tutaj więcej na stronie intel.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.