przy próbie podniesienia wersji DPM 2o1o do 2o12 SP1 dostaję informację, iż nie jest wspierana i należy postawić DPM2o12 SP1 obok. taką migrację da się jednak zrobić, z krokiem pośrednim, którym jest DPM 2o12 bez SP1:

DPM2o1o -> DPM2o12 -> DPM2o12 SP1

czemu tak? ze względu na ograniczenia w ilości sprzętu, żeby nie przenosić potem konfiguracji i zachować całą historię backupów.

in-place upgrade nie jest specjalnie skomplikowany ale interfejs jest na tyle niejasny, że można się obawiać, co się tak na prawdę robi i jak to się zakończy. że się w ogóle da i żeby się nie bać przeczytałem sobie tutaj, jednak to koniec wartości tego wpisu. zabrakło kilq ważnych informacji.

  • za artykułem zrobiłem upgrade wszystkich komponentów DPM i agentów [w arcie mowa o starych poprawkach więc lepiej wyszukać najnowszych]. i tu się pojawia pierwszy problem – jeśli backup dotyczy również stacji mobilnych, to pewnie nie będzie ich aqrat w okolicy ergo nie zostaną podniesione wersje.
  • art sugeruje zrobienie backupu z SQL managera… ja bym raczej polecił /DPM/bin/DMPbackup.exe -db
  • instalator cały czas sugeruje, że to będzie nowa instalacja – w pewnym sensie będzie, ale należy nie zwracać na to uwagi – konfiguracja będzie przeniesiona. najdziwniejszy jest moment, w którym należy wybrać bazę danych [w moim przypadq baza była na tym samym kompie]. należy wybrać 'use dedicated instance’.
  • kolejnym dziwnym krokiem jest hasło dla kont DPMowych – podać stare hasło czy jakieś nowe? odpowiedź: nie ma to znaczenia. zostanie zmienione.
  • każda faza upgrade’u wymaga restartu. co więcej – pomimo opcji 'czek apdejts’ przy instalacji, nie warto tego od razu robić, ponieważ nawet po znalezieniu poprawek dla DPM ich instalacja nie powiedzie się. trzeba zrestartować, wyszukać, zainstalować, zrestartować, dalej wykonywać upgrade.
  • po instalacji DPM 2012 pozostaje działająca baza 2o1o oraz stary SQL. kiedy już się upewni, że wszystko działa – można je usunąć. o dziwo instalator nawet nie ustawia starej bazy w tryb ręczny, więc standardowo działać będą obie.
  • nie znalazłem czegoś takiego jak „SP1 dla DPM 2o12”. instalacja SP1 sprowadza się de facto do zrobienie in-place upgrade z DPM2o12 -> DPM2o12 SP1 /:
  • największym problemem przy każdym przejściu jest upgrade agentów na końcówkach. DPM sam z siebie nie ma możliwości automatycznej instalacji wersji. po prostu nie będzie robił backupów. jeśli chodzi o serwery – jest to dość proste, ponieważ z panelu 'management’ można po prostu zaznaczyć wszystkie serwery i zrobić 'update’. jeśli chodzi o laptopy – pozostaje przygotowanie paczki SCCM. serwery poza domeną – instalacja skryptowa.

sporo drobiazgów, a stresik jest.

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.