art napisalem ze dwa lata temu. mial byc do it-faq ale w wyniq jakichs zawirowac w koncu sie nie ukazal. troche poprawilem, troche dodalem i tak zapraszam do lektury.
dotyczy glownie sposobu okreslenia gdzie jest zalogowany user i kiedy sie logowal.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (3)

 1. darodaro

  Odpowiedz

  Fajnie się to czyta, normalnie jak powieść detektywistyczna, tym bardziej, że należysz do ludzi, którzy sprawdzą, zanim przypierdolą sie słusznie do czegoś – i to jest fajne :-)
  ale odnośnie sprawdzenie gdzie jest nemo, nie pracuje w środowiskach gdzie mam kilkuset userów, ale zawsze jako kogoś szukałem, to wystarczyło sprawdznie komeną
  ’net session’ i dostawałem info stacja | user. Fakt że dotyczyło to serwera gdzie każdy ma udział sieciowy, ale w sytuacji gdy kazdy user ma swój dysk domowy to wystarczy sprawdzenie tego na serwerze plików.
  Wiem, że to częściowe rozwiązanie i polegnie w momencie, gdy nie wszyscy łączą sie do serwera, albo gdy jest jakiś rozproszony dfs, ale zawsze…. :-)

 2. n€x¤R

  Odpowiedz

  pomyslow jest wiele. znalazlem kiedys propozycje wykorzystujace zapytania do WINS, net send, net session, odpytywanie stacji, przechwytywanie eventow na DC i masa roznych innych… kazde z rozwiazan niestety dziala w przyblizeniu z aqratnoscia na poziomie 5o-8o% zaleznie od srodowiska.
  ale najbardziej czepiam sie podstawowej kwestii – czemu system tego nie zapewnia sam z siebie?!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.