art napisalem ze dwa lata temu. mial byc do it-faq ale w wyniq jakichs zawirowac w koncu sie nie ukazal. troche poprawilem, troche dodalem i tak zapraszam do lektury.
dotyczy glownie sposobu okreslenia gdzie jest zalogowany user i kiedy sie logowal.

Spread the love

Comments (3)

 1. darodaro

  Odpowiedz

  Fajnie się to czyta, normalnie jak powieść detektywistyczna, tym bardziej, że należysz do ludzi, którzy sprawdzą, zanim przypierdolą sie słusznie do czegoś – i to jest fajne :-)
  ale odnośnie sprawdzenie gdzie jest nemo, nie pracuje w środowiskach gdzie mam kilkuset userów, ale zawsze jako kogoś szukałem, to wystarczyło sprawdznie komeną
  ’net session’ i dostawałem info stacja | user. Fakt że dotyczyło to serwera gdzie każdy ma udział sieciowy, ale w sytuacji gdy kazdy user ma swój dysk domowy to wystarczy sprawdzenie tego na serwerze plików.
  Wiem, że to częściowe rozwiązanie i polegnie w momencie, gdy nie wszyscy łączą sie do serwera, albo gdy jest jakiś rozproszony dfs, ale zawsze…. :-)

 2. n€x¤R

  Odpowiedz

  pomyslow jest wiele. znalazlem kiedys propozycje wykorzystujace zapytania do WINS, net send, net session, odpytywanie stacji, przechwytywanie eventow na DC i masa roznych innych… kazde z rozwiazan niestety dziala w przyblizeniu z aqratnoscia na poziomie 5o-8o% zaleznie od srodowiska.
  ale najbardziej czepiam sie podstawowej kwestii – czemu system tego nie zapewnia sam z siebie?!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.