future_visions_machine_learning_webjaka będzie przyszłość? futuryzm to nie tylko fajna zabawa, ale bardzo realny projekt socjologiczny. wynalazki definiują całe społeczeństwa, to czym stanie się 'człowiek’, czy przetrwa i w jakiej formie. oczywiście, jest to przeważnie spojrzenie przez pryzmat wynalazków a nie sytuacji geopolitycznej, niemniej warto zawczasu podnieść pewne problemy do dysqsji społecznej tak, aby przygotować grunt pod nowe.

Microsoft zainicjował bardzo ciekawy projekt – 9 pisarzy science fiction spotkało się z naukowcami Microsoft Research Labs, gdzie mieli okazję zobaczyć nad jakimi ideami obecnie pracują. to z kolei zostało inspiracją do stworzenia opowiadań, efektem czego jest ’ Future Visions. Original Science Fiction Inspired by Microsoft’, które można nabyć bezpłatnie.

jeszcze nie czytałem bo… pomimo zapewnienia '[…]is available to anyone as a free download’ – nie każdy korzysta z kindle czy innych wynalazków, a zwykłego PDF niestety nie ma. same pliki są oczywiście szyfrowane DRM. trochę nie rozumiem idei 'udostępniania za darmo’ w szyfrowanej postaci przez wybranych dystrybutorów…

jak już przeczytam, nie omieszkam wrzucić jakiejś krótkiej recki (:

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (2)

    • Odpowiedz

      próbowałem skonwertować do pdf bo nie lubię kindla. ale są zakodowane DRM na osobę, która go zassie, więc bez złamania konwersja nie zadziała. finalnie pożyczyłem kindle od znajomego, żeby przeczytać /:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.