na hacking pojawiła się informacja o dodatku .NET Framework assistance. po pierwsze funkcjonalność ta w IE ma lukę – dla tego profilaktycznie zaleca się odinstalowanie wtyczki w FF. cały problem polega na tym, że wtyczki odinstalować się nie da – po dwukrotnym uruchomieniu FF pojawia się znów. jedynym sposobem jest grzebanie w rejestrze.

po raz kolejny emes staje pod ostrzałem oskarżeń – po pierwsze czemu ten dodatek się sam instaluje , po drugie czemu nie można go odinstalować. pierwszy punkt jest dyskusyjny – z jednej strony to WU więc jaki problem.. z drugiej jednak – czemu ‘Windows Update’ rusza aplikacje firm trzecich? to nie jest kawałek systemu. natomiast fakt, że nie da się tego odinstalować jest już niewybaczalny – tak się robić po prostu nie powinno. tego rodzaju praktyki nazywa się malware’em – zwłaszcza, że jest to obecnie potencjalna luka.

przy całej nagonce na emes i czekanie na potknięcie giganta, na prawdę dziwię się, że pojawiają się takie krzaczki – emesowi potrzeba dobrego PiaRu – o czym sami głośno mówili i tworzą kampanie, które mają zmienić wizerunek… po czym wychodzą takie krzaczki.

n.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  Wydaje mi się, że po części to jest ten nowy Piar. Czyli pokazanie, że nie tylko ich produkty w tym przypadku IE mogą się w jakiś sposób integrować z pewnymi usługami. Fakt sprawa jest o tyle drażniąca, że podczas instalowania takiej łatki powinno wyskoczyć info o tym, że łatka chce coś zainstalować i czy wyrażamy zgodę.

  Btw. Ostatnio też zacząłem zauważać, że polskie i zagraniczne serwisy lubią wieszać koty na potknięciach MS. Ciekawe czy to sprawa aż tak wielkiej popularności czy …:)

 2. jnx

  Odpowiedz

  na każdym monopoliście wiesza się wszelakiej maści psy – jeszcze parę lat temu dla przykładu jakby zapytać jaką się ma opinię o TPSA to każdy by powiedział, że jak najgorszą;)
  bo monopol to zzzłłłoooo

 3. Odpowiedz

  jnx ok ale w rynku soft masz wielu monopolistów a tak naprawdę tylko na jednym się wiesza:) Z drugiej strony pisanie o najbardziej znanym zapewnia większą liczbę odwiedzin czyli więcej kasy z reklam :)

 4. Odpowiedz

  odważę się zgenaralizować – o wszystkim/każdym znanym lubi się pisać – a potknięcia/wypadki/krew/śmierć – im bardziej drastyczne tym lepiej sie sprzedają. tylko zdając sobie z tego sprawę pewne firmy powinny być ostrożne w podejmowaniu decyzji.

 5. Arthuroz

  Odpowiedz

  Jak zwykle wszyscy wieszają psy na MS, a chyba nie do końca słusznie. Zdaje się że wszystkie dodatki do FF instalowane nie bezpośrednio przez użytkownika, ale przez aplikację nie dają się tak po prostu odinstalować. Ja np. mam u siebie jeszcze Java Quick Starter i PC Sync 2 (od Nokii) i oba dają się tylko wyłączyć. Żadna z ww. aplikacji nie pytał czy chcę te dodatki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.