na hacking pojawiła się informacja o dodatku .NET Framework assistance. po pierwsze funkcjonalność ta w IE ma lukę – dla tego profilaktycznie zaleca się odinstalowanie wtyczki w FF. cały problem polega na tym, że wtyczki odinstalować się nie da – po dwukrotnym uruchomieniu FF pojawia się znów. jedynym sposobem jest grzebanie w rejestrze.

po raz kolejny emes staje pod ostrzałem oskarżeń – po pierwsze czemu ten dodatek się sam instaluje , po drugie czemu nie można go odinstalować. pierwszy punkt jest dyskusyjny – z jednej strony to WU więc jaki problem.. z drugiej jednak – czemu ‘Windows Update’ rusza aplikacje firm trzecich? to nie jest kawałek systemu. natomiast fakt, że nie da się tego odinstalować jest już niewybaczalny – tak się robić po prostu nie powinno. tego rodzaju praktyki nazywa się malware’em – zwłaszcza, że jest to obecnie potencjalna luka.

przy całej nagonce na emes i czekanie na potknięcie giganta, na prawdę dziwię się, że pojawiają się takie krzaczki – emesowi potrzeba dobrego PiaRu – o czym sami głośno mówili i tworzą kampanie, które mają zmienić wizerunek… po czym wychodzą takie krzaczki.

n.

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  Wydaje mi się, że po części to jest ten nowy Piar. Czyli pokazanie, że nie tylko ich produkty w tym przypadku IE mogą się w jakiś sposób integrować z pewnymi usługami. Fakt sprawa jest o tyle drażniąca, że podczas instalowania takiej łatki powinno wyskoczyć info o tym, że łatka chce coś zainstalować i czy wyrażamy zgodę.

  Btw. Ostatnio też zacząłem zauważać, że polskie i zagraniczne serwisy lubią wieszać koty na potknięciach MS. Ciekawe czy to sprawa aż tak wielkiej popularności czy …:)

 2. jnx

  Odpowiedz

  na każdym monopoliście wiesza się wszelakiej maści psy – jeszcze parę lat temu dla przykładu jakby zapytać jaką się ma opinię o TPSA to każdy by powiedział, że jak najgorszą;)
  bo monopol to zzzłłłoooo

 3. Odpowiedz

  jnx ok ale w rynku soft masz wielu monopolistów a tak naprawdę tylko na jednym się wiesza:) Z drugiej strony pisanie o najbardziej znanym zapewnia większą liczbę odwiedzin czyli więcej kasy z reklam :)

 4. Odpowiedz

  odważę się zgenaralizować – o wszystkim/każdym znanym lubi się pisać – a potknięcia/wypadki/krew/śmierć – im bardziej drastyczne tym lepiej sie sprzedają. tylko zdając sobie z tego sprawę pewne firmy powinny być ostrożne w podejmowaniu decyzji.

 5. Arthuroz

  Odpowiedz

  Jak zwykle wszyscy wieszają psy na MS, a chyba nie do końca słusznie. Zdaje się że wszystkie dodatki do FF instalowane nie bezpośrednio przez użytkownika, ale przez aplikację nie dają się tak po prostu odinstalować. Ja np. mam u siebie jeszcze Java Quick Starter i PC Sync 2 (od Nokii) i oba dają się tylko wyłączyć. Żadna z ww. aplikacji nie pytał czy chcę te dodatki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

RSS
Follow by Email
LinkedIn
Share
Reddit