nadrobiłem potworne zaległości w newsach ze świata. okazuje się, że wcale tak dużo się nie dzieje, kiedy spojrzeć na to z większej perspektywy – ponad miesiąc nie miałem czasu na regularność. to trochę tak, jak gibon pisał na blogu – kiedy maila odbiera się co kilka minut wydają się super ważne.kiedy czyta się je raz dziennie okazuje się, że zabierają dużo mniej czasu i nie traci się dnia. imho trzeba dodać do tego pewien 'chłód’ – bo na zimno, informacje wydają się być bardziej strawne.
z ciekawszych artów trafiłem na art w NYTime – dla czego laski nie chcą zajmować się komputerami. pada stwierdzenie, że autorka napisała pracę na 124 strony na ten temat. śmieszne – bo sumie nie znalazłem odpowiedzi na zadane pytanie w atcie.. chyba go nie zrozumiałem – przykładowo autorka twierdzi, że kobiety boją się skojarzenia ze słowem 'geek’ czy 'nerd’. imho po prostu boją się sprzętu i nie potrafią myśleć analitycznie. kobiety posługują się abstrakcjami, które rzadko kiedy są w stanie wyjaśnić – coś jest, albo nie jest… nie ważne dla czego i jak. a na tym właśnie opiera się całe IT. no oczywiście spłycam, ale nie zamierzam pisać 124 stron opracowania na ten temat. niemniej ciekawą informacją jest trend odwrotny do tego co zauważa się w innych, oqpowanych przez facetów zawodach – wszędzie raczej zauważa się coraz więcej płci pięknej podczas, gdy na studia tzw. computer science jest ich z roq na rok coraz mniej…

no i drugi w miarę ciekawy art jest odpowiedzią na pytanie z tematu. sześć powodów dla których OSX nie będzie standardem. w sumie nic odkrywczego i przy niewielkiej modyfikacji można by napisać sześć powodów dla czego Windows dominuje i będzie dominował na rynq systemów operacyjnych. tak w skrócie:

  • obecnie jest windows. utrzymanie i ew. upgrade infrastruktury jest nieporównywalnie tańszy niż wymiana na nowy system – imho jakikolwiek system by to nie był.
  • ilość dostępnego softu na PC jest nieporównywalnie większa
  • wedle autora kolejnym ważnym czynnikiem jest źle ztargetowana reklama – zbyt wyluzowana, nie trafiająca do poważnego bussinessu
  • OSX jest platformą zamkniętą – i działa tylko na niewielkiej ilości sprzętu – nie da się zrobić własnego builda….
  • …sprzętu sprzedawanego tylko przez Apple i dużo droższego niż przeciętny pecet
  • no i na koniec steve jobs. raz już odszedł z firmy i ta mało nie-zbankrutowała. co się stanie jak go zabraknie? apple nie ma przyszłości.

imho dcydujące są przede wszystkim dwa pierwsze czynniki – będąc zarazem najbardziej uniwersalne. jeśli cokolwiek stanie się zagrożeniem dla windowsa to będzie to pewniej linux niż którykolwiek inny system.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (1)

  1. Odpowiedz

    7) Zarządzanie Mac OS X w domenie (nawet czysto macowej) daje ułamek możliwości tego co można zrobić z AD

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.