szukałem jakiegoś softu darmowego do backupowania i znalazłem Cobian Backup 9. program robi niezłe wrażenie – jest darmowy, ma opcję działania jako usługa oraz możliwość podłączenia do zdalnie zainstalowanego klienta – a więc świetnie się sprawdzi również w domenie. obsługuje VSS. do kompresji wykorzystuje zip lub bibliotekę 7z. potrafi zrobić podstawowe typy backupu – full,normal,defferention i incremental.
żeby nie było za różowo – to program do backupu ale nie do odzyskiwania (; daje możliwość zautomatyzowania operacji kopiowania/kompresji plików do wybranej lokalizacji wedle ustalonego kalendarza. opcji odzyskiwania niestety nie ma. zdaje się też, że nie zachowuje uprawnień na plikach – ale dla wielu osób to i tak fajne (i darmowe) rozwiązanie.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

  1. Odpowiedz

    http://www.bacula.org/en/ tu jest darmowe narzędzie do backupów i odzyskiwania danych. Działa w domenie, archiwizuje ACLki, korzysta z VSS ma wszystkie rodzaje backupów. Z minusów – nie robi backup-u system state, natywne wsparcie dla x64 ma w fazie RC (obecna wersja działa przez WoW64) i narzędzie do backupowania Exchange ma dopiero w fazie beta. Ogólnie fajny kombajn Archon znalazł :)

  2. Odpowiedz

    Najwazniejsze cobian nie obsluguje streamerow .Jeszcze jedna zmiana z wersji 8 na 9 to licencja – przedtem byl open a teraz „tylko” freeware

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.