na pcworld pojawił się bardzo ciekawy art dotyczący OpenSourcowej alernatywy dla Exchange, który podsumowując krótko można by streścić: “nie ma takowej”. Co w żadnym razie nie oznacza, że nie warto go poczytać, ponieważ po pierwsze padają tak ciekawe statystyki dotyczące wykorzystania Exchange (przykładowo: Exchange – 65% korporacji, potem długo nic – a potem 1o% Lotus… ), można dowiedzieć się, jakie projekty powstają oraz, zdaniem autora, czemu pomimo popularności innych aplikacji Webowych, systemy pocztowe szansy nie mają i jeszcze dłuższy czas tak pozostanie.

Polecam zwłaszcza osobom zajmującym się małymi i średnimi firmami – bo tam wydatki są przede wszystkim bolesne, a wdrożenie Exchange w firmie np. 1oo osobowej, często nie wchodzi w rachubę. Bardzo fajny text.

Spread the love

Comments (2)

  1. WaSyL

    Odpowiedz

    Owszem, dla stu osob sie nie wdraza exchange, ale mozna go wynajac za sensowny pieniadz. Takie rozwiazanie jest bardzo popularne w usa czy uk, gdzie decydenci w firmach maja jakiekolwiek pojecie o oprogramowaniu do pracy grupowej. U nas hehe bywa roznie.

  2. Viki

    Odpowiedz

    WaSyl: Nie wychodzi to wcale tanio. Liczyliśmy, liczyliśmy i się nie opłaca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.