W-Files przyłącza się do patronatu medialnego sesji Jacka Światowiaka dot.IPv6 (: Serdecznie zapraszamy.

Reklama

W związku z rozdaniem przez organizację IANA ostatnich pul adresów IPv4 oraz z coraz większym zapotrzebowaniem na przydzielanie identyfikatorów do różnych urządzeń istnieje coraz większa konieczność rozpoczęcia wykorzystania protokołu IPv6.

Protokół ten zapewnia 128-bitową (w przeciwieństwie do IPv4który zapewnia tylko 32-bitową) pulę adresową. Jednakże zdecydowanie większa przestrzeń adresowa to nie jedyna zmiana z funkcjonowano samego protokołu. Zmienia się koncepcja działania wielu elementów m.in. z zakresu wykrywania routerów, automatycznej adresacji czy wykrywania błędów.

Z tych powodów pragniemy zatem zapoznać uczestników sesji ze zmianami które wnosi wdrożenie IPv6. Zapraszamy was na cykl 10 spotkań online.

Pierwsze sesje będą typowo teoretycznymi, gdyż wdrożenie IPv6 wymaga wiedzy m.in. z zakresu typu i budowy adresów oraz zmian, które wnosi IPv6. Późniejsze sesje będą sesjami mieszanymi z zakresu: konfiguracji adresów w Windows, konfiguracji DHCPv6, konfiguracji DNSv6, tunelowanie ISATAP, TEREDO, 6to4,Direct Access.

Brak znajomości jednak podstaw teoretycznych będzie skutkowało trudnościami w zrozumieniu omawianych pojęć czy mechanizmów. Zapraszamy do uczestnictwa również w częściach teoretycznych sesji. Znajomość tego materiału na pewno zaowocuje łatwiejszym zrozumieniem działania tych mechanizmów w praktyce.

Prelegent Jacek Światowiak – absolwent Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Pracuje głównie dla Altkom Akademia S.A. jakoTrener  i konsultant Technologii Microsoft. Od 2002 roku wykładowca Technologii i Protokołów Sieciowych na Podyplomowym Studium Politechniki Gdańskiej oraz w gdańskim oddziale Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Jest współautorem skryptu dla studentów informatyki: „Protokoły IPv6 – Opis protokołów. Materiały do laboratorium”. Autor książki „Bezpieczeństwo środowiska Windows 2003/2008 – rodzina produktów Forefront Security”. Autor wielu artykułów publikowanych na portalu Technet: RIS, WDS, OCS 2007, Exchange 2007, ISA2006, Forefront TMG 2010, zarządzanie pamięcią, oraz na portalu WSS Zagadnienia infrastruktury klucza publicznego Certyfikaty: MCSE+M 2k3, MCSE+S 2k3, MCTS SQL 2005, Vista, Windows 7,  BDD, Windows Server 2008 (R2), ISA 2006, ForeFront, SBS 2008, EBS 2008, OCS 2007, wirtualizacja, MCITP Exchange 2007/2010, SQL 2005, Windows Server 2008 Server, Lync 2010. Autoryzowany trener Microsoft MCT od 2007 roku. W październiku 2010 ( i renominowany ponownie w październiku 2011) uhonorowany tytułem MVP (Microsoft Most Valuable Professional) w zakresie rodziny Forefront.

Rejestracji na spotkania on-line można dokonać tutaj

Serdecznie Zapraszamy !

załoga W-files oraz VirtualStudy ^^’

eN.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (2)

  1. daro

    Odpowiedz

    Ja tu specem nie jestem, ale o ile dobrze pamiętam, równo dziesięć (10) lat temu broniliśmy inżynierkę o IPv6. Technologia już była na podwórku, już witała się z gąską… dekada minęła i doczekałem się 10 spotkań on-line…
    Migracja infrastruktury na IPv6 potrzebuje kasy na sprzęt i prace z tym związane. Niewielu wyłoży kasę na rzecz, która nie jest niezbędna „w danym” momencie, a na pewno, biorąc pod uwagę to o czym napieprzają teraz media nie zrobią tego firmy made in USA…
    IMHO: IPv4 forever!!! jeszcze tak z dekadę…

  2. nExoR

    Odpowiedz

    jeśli myślisz w kategoriach adresacji LAN to pewnie masz rację. ale dominację nad światem IT przejmują technologie mobilne – masy smart devices, które już od jakiegoś czasu używają IPv6. jest ich zbyt dużo aby można było stosować stare technologie.
    myślę, że najbliższa dekada to będzie okres współegzystencji obu technologii i powolna migracja.

    co do sprzętu i kasy to nie masz racji – bo jeśli qpowałeś sprzęt w ciągu ostatniej dekady – to jak sam zauważyłeś – sprzęt go już obsługuje (: windows 7 i w2k8 mogą już w 1oo% działać w czystym środowisq IPv6

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.