noise napisał, że to najłatwiejszy egzamin jaki zdawał. podobnie o tym examinie wypowiadał się peki. Ja nie odniosłem aż takiego wrażenia i całe szczęście, że postanowiłem się mimo takich opinii, pożądnie się do niego przygotować. Mógłbym się na tym 'najprostrzym’ examinie pośliznąć a to z powodu, iż dotyczy wszystkiego tego, czego nie używam:

 • windows mail
 • fax and scan
 • IE7
 • bardzo dużo pytań dotyczących różnic wersji
 • UAC
 • dual boot
 • aero
 • windows defender

to oczywiście tylko część zakresu – ta która sprawiłaby mi problem, gdybym o tym sobie wcześniej nie poczytał. Najciekawszą rzeczą z przygotowania było natrafienie na artykuł o UAC, który trochę zrewidował moje podejście do tego mechanizmu. Mam nadzieję w wolnej chwili napisać na ten temat atykuł, bo jakoś widziałem te ustawienia ale z powodu nastawiania ominąłem ten temat, a da się to może jakoś okiełznać.
Drugą ciekawostką, choć wydaje mi się, że mało mi się przyda 'w życiu’ było poznawanie różnic pomiędzy wersjami – home basic, home premium, ultimate, bussiness, enterprise. O ile kiedyś rzuciłem okiem na tabelkę, scenariuszowe podejście jest dużo bardziej strawne.

to tak q przestrodze dla wszystkich, którzy uważają, że są pro, więc do egzaminu się nie trzeba przygotowywać. o ile server znam na wylot, o tyle funkcjonalności stacji roboczej pozostają często poza sferą zainteresowania – i myślę, że tak ma wiele osób.

-o((:: sprEad the l0ve ::))o-

Comments (5)

 1. Odpowiedz

  Nie wiem jak ten egzamin konkretnie ale moje ogólne wrażenie z egzaminów z serwera jest takie, że poziom egzaminów niestety się obniżył :(.

  Mam nadzieję, że szybko wejdą egzaminy oparte na praktyce i będą na odpowiednim poziomie.

 2. Odpowiedz

  ciezko mi powiedziec z dwoch powodow:
  – ja sam wiem duuuzo wiecej na temat serwerow niz kiedy zdawalem egzaminy kilka lat temu
  – ja mam zawsze problem z testami – to nie jest moja ulubiona forma examinu q:

  marzy mi sie oczywiscie cos ala CCNA/CCNP gdzie sie ma symulator i zadanie praktyczne, ale zdaje sobie sprawe, ze napisanie symulatora windows server a napisanie symulatora basha cisco OS to troche nie to samo (;

 3. Odpowiedz

  ten egzamin staje się dość łatwy do zdania po przeczytaniu training kita do niego – jeśli ktoś chciałby zdawać od razu bo na przykład przecież na co dzień używa Visty to raczej dużo trudniej zdać – bo nie analizuję codziennie różnic pomiędzy wersjacmi, nie pamiętam z głowy tych niezliczonych możliwości konfiguracji faksów ;) itd…..
  zresztą te „proste” egzamine klienckie to zawsze była dla mnie pułapka – 70-270 był jednym z najgorszych egzaminów jaki zdawałam – i porównując do niego poziom egzaminu 70-620 to 70-620 jest naprawdę na o wiele niższym poziomie

  ps.
  czyżbyś Natanielu już zdał brakujący 70-620 i miał tytuł administratora 2008? :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.