**UPDATED
Po iluś-tam dniach testów myślę że wyrobiłem sobie opinię: czas przesiąść się na FF. Jedynym elementem, który przytrzymuje mnie przy operze jest czytnik newsów, który działa dokładnie tak, jak bym tego sobie życzył – wszystkie inne jakie testowałem jakoś mi nie podpadają. Macie jakieś propozycje fajnych czytników?

Opera 9.5:
zalety:
– fajny search
wady:
– po uruchomieniu i pierwszej synchronizacji zamiast mi zsycnhronizować bookmarki, pomnożyła mi wszystko pomimo, że nazwy były identyczne
– nie wiem jak na XP ale na viście aplikacja stała się niestabilna – wywala się co-i-rusz zupełnie bez powodu
– pomimo newsów, iż drużyna Opery uzyskała zgodność z ACID3 nie zostało to zaimplementowane w najnowszej wersji przeglądarki
– brak wsparcia dla wielu stron nie zgodnych ze standardami (czy. stron microsoftowych). mimo wszystko FF radzi sobie dużo lepiej a chcę zminimalizować konieczność uruchamiania IE tylko po to, żeby obejrzeć jakąś stronę.

wielu pluginów czy dodatków nie potrzebuję więc nie jest to priorytet, ale mimo wszystko miło będzie można sobie powoli zacząć customizować przeglądarkę. Pozostaje poszukać trochę sił na przesiadkę czyli znalezienie odpowiedniego news readera. Może czas pożegnać się również z TB! i zassać jakiegoś klienta poczty obsługującego RSSy? może ktoś ma jakieś propozycje?