Skip to Content

IT nieuczesane.

O nas

Czym jest w-files?

1o lat temu nawano by to ‚vortalem’. dzisiaj używa się słowa wytrychu – „blog” – chociaż w-files już dawno odbiegło od formy i idei blogu. nie szufladqjemy się – ani w systemach, których używamy, ani w tym, co umieszczamy – czasem newsy, czasem arty, recki, czasem opis naszych zmagań, bo to co nas łączy to fakt, że jesteśmy IT PRO – robimy to, co lubimy i lubimy to co robimy, i chcemy podzielić się tym z innymi. Mamy nadzieję, że zamieszczane informacje pomogą w rozwiązaniu problemów administracyjnych lub po prostu zainteresują.
a skąd nazwa w-files? jest to nawiązanie do x-files jako Windows-files – bo pomimo, że staramy się nie zamykać na żaden OS, to większość edytorów jest związana z produktami Microsoft. a jak każdy produkt ma on swoje tajemnice i niespodzianki, których czasem nawet zatwardziały geek wyjaśnić nie potrafi q:

zapraszamy do lektury i do komentowania (:

KRÓTKO O NAS:


nExorEknExoR: (MCP,MCSA,MCSE,MCITP:Administrator,MCITP:Enterprise Administrator,MCT,WebSense Certified Engineer) zajmuje się produktami emesa… z którymi przez długi czas walczyłem. Prawda jest taka, że linux nie dorósł do rozwiązań korporacyjnych, i pozostaje nadal system bez wizji rozwoju. Opensource wygłąda tak: setki osób z zawiązanymi oczami, które biegną przez las. Część osób gdzieś dobiega, większość ginie w zderzeniu z rzeczywistością. Najprawdopodobniej zmieniłbym zdanie pracując dla korporacji takich jak RedHat czy Novell – ale to nie do końca OpenSource… tak czy inaczej staram sie nie zamykać na jedną technologię.


cabi avatarCabi:(AIX Adm,LPIC-2,MCSA,MCSE,MCDBA) alterEGO nExoRa, na codzien zajmuje sie aplikacjami unixowymi(AIX,HP-UX,Linux), na stacji roboczej mam Windowsa i nie widze innej mozliwosci. Bardzo czesto zgadzam sie z nexorem, ale nie biegam slepo po lesie tylko przechadzam sie w poszukiwaniu wydeptanych sciezek prowadzacych mnie do konkrentego celu. Microsoft wyglada tak: miliony osob z klapkami na oczach biegnie tam gdzie ich pogna M$ bez wiekszego zastanawiania sie nad alternatywnym kierunkiem. Z reguly wszyscy trafia do tego samego miejsca czy tego chcieli czy
nie. Staram sie doceniac M$ i maksymalnie wykorzystywac ich rozwiazania, ale dostrzegam inne swiaty i chetnie do nich zagladam.

daro avatarDaro: 9 lat w branży, to za mało by zostać bogiem, za dużo by milczeć. Bojwnik o normalną informatyke. Były student PJWSTK i wykładowca CNAP. Obecnie aktywnie walczy na froncie dwóch przeciwieństw, które trzeba połączyć: technologii i biznesu.
Motto zawodowe: „Da się ogarnąć każdy burdel, ale prosze o podanie danych do faktury”

avatar d0m3ld0m3l: Wychowanek wychowanka nExoRa, co czyni go prawie jego wnukiem ;) Pierwszy komputer dostał w swoje ręce 7 lat temu. Dziś siedzi w PJWSTK i stara się wymyślać sobie nowe zajęcia. Ostatnio walczy z rodziną Forefront w środowisku wirtualnym. Lubi to co robi i jest w tym cholernie dobry.

koyn: wychowanek PJWSTK, opieqje się infrastrukturą w IMPAQ. ze względu na ilość pracy zarówno w pracy jak i domu [opieka nad latoroślą] na w-files bardziej gościnnie – nie na ilość, a na jakość (:


PekiPeki:(CISSP,SSCP,Security +, MCSE:S, MCSA:S, MCITP (EA,SA,EST), MCTS(ISA,SCOM,SQL, MDOP, OCS), MCT, CCNA, CCSA, CCSE – jak widać człowiek uzależniony od zdawania różnego rodzaju certyfikatów. Na co dzień jestem zwykłym architektem infrastruktury, zajmującym się głównie budowaniem rozwiązań opartych o produkty MS-a. Z obowiązku zajmuję się różnym dziwnym sprzętem sieciowym CISCO, CheckPoint-a, a dla przyjemności składa serwery, blady i macierze HP. Człowiek który potrafi zaprojektować praktycznie dowolną infrastrukturę informatyczną bazującą na emesach, od warstwy sprzętowej po softwarową. Zbyt duża ilość wiedzy zgromadzona w jednym człowieku wylewa się z niego na konferencjach i spotkaniach Microsoftowych, a ostatnio na spotkaniach jego grupy poświęconej bezpieczeństwu. Powiadają że jeśli peki chce poprowadzić sesje na poziomie 100, to wychodzi poziom 300, a google korzysta przy trudniejszych zapytaniach z jego pomocy.wasyl-avatar
wAsyL:
dawno temu na studiach zatwardziały linuksiarz, od 7 lat emes developer przekuwający idee klientów w czyny głównie w obszarach związanych z telekomunikacją, integracją, hostingiem [głownie exchange i okolice], serwowaniem treści, choć spory epizod z emesowym DeeReMem też się przytrafił :). po okresowej fascynacji technologiami emesa obecnie podchodzi do nich z pewnym dystansem, zwlaszcza do ich pomyslow na pisanie dużych systemów ;)

 


KONTAKT: nexorek-o((:at:))o-gmail.comJeśli jesteś chętny do współpracy, masz pomysł na artykuł lub lubisz przeglądać newsy i chciałbyś publikować wraz z nami – napisz.

%d bloggers like this: