na wczorajszym spotkaniu Bloggers Underground padło kilka ciekawych stwierdzeń dotyczących ‚how to’ prowadzenia blogów. osobiście ostro zastanawiam się nad tym, czy przypadkiem słowo „blog” nie jest zbyt mocno wyświechtane [ale staromodne słowo, co?] a jego znaczenie z początkowego ‚pamiętnika internetowego’ [definicja podana przez polonistkę] przekształciło się w ‚każda na strona na której ktoś robi wpisy’. pytanie ‚co to jest blog?’ zostało uznane za zbyt filozoficzne do rozpatrzenia w wieczornych godzinach, pozostawiam więc wszystkim do przemyślenia czy aby na pewno 9/1o internetu jest blogiem (;

po wczorajszym miłym wstępnie rozpoczął się dzień pracy na MTS. Siedzimy z paulą odpierając ataki na „Ask The Expert – Vista”.
AskTheExpert
Sesja otwierająca nie ma miłych recenzji [„

wyszedł koleś z tepsy i gadał o orendżu i wszyscy zaczeli wychodzić

„] ja niestety wielu sesji nie zobaczę.. ale kilka na pewno.
Póki co pierwsza nagroda za pytanie experckie z tematu Vista:
„w jaki sposób zrobić, żeby ikonki na pulpicie były rozmieszczane bliżej siebie?”
szczęśliwie w okolicy był docent, który pomógł w tym niezmiernie ważnym problemie. dla tych, którzy nie wiedzą tips:
Personalization -> Windows color and appearance -> open classic appearance properties for more color options -> advanced -> item -> icon spacing (vertical i horizontal)

strasznie mi wstyd, że nie znam odpowiedzi na tak podstawowe pytania q: ale przyzwyczaiłem się raczej do „migrujemy 5ooo stacji z XP do Vista…”.